Jump to content
  • 0

Zmiana ceny w zależności od rozmiaru


goldenglobalgrupa

Question

Jestem poczatkujący, dlatego przepraszam, jeśli moje pytanie jest banalne.

Mam w sklepie z różne produkty. Każdy produkt ma nadane atrybuty - różne wielkości, do których dopisane są ceny. Na tym etapie pięknie się wszystko oblicza.
Cena wysyłki różnych wielkości posiada różną cenę u przewoźnika. Np. 40cmx30cm kosztuje 16 zł, a 100cmx120cm kosztuje 53 zł.

Można dodać rozmiary produktu w jego parametrach, ale rozmiar nie zmieni się przy wyborze jego rozmiaru za pomocą kombinacji.

Jak to ugryźć?

Mógłbym co prawda uwzględnić cenę transportu w cenie produktu (czyli dodać w kombinacjach) i ogłosić, ze przesyłka wliczona w cenę produktu, ale czy nie da się inaczej?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bardzo rzadko zdarza się tak że sklepy korzystają z wyliczeń kosztów wysyłki na podstawie wymiarów i z obserwacji uważam ze tylko w specyficznych branżach jest to z sukcesem używane. Generalnie najlepiej jest sobie uśrednić koszty wysyłki gdzie na jednych jest się trochę do przodu a na innych się trochę traci.

Druga opcja jest taka żeby rozbić te atrybuty na poszczególne produkty i połączyć je wizualnie na karcie produktu np. takim modułem: https://web4ever.pl/moduly/4-automatyczne-kolekcje-produktow.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 minutes ago, Daresh said:

Jakimś rozwiązaniem jest też zastosowanie w produkcie "niby" wagi, Większy produkt - większa waga i co za tym idzie większa cena przesyłki. Kombinacja może wpływać na wagę produktu.

Myślałem o tym. Byłoby to jakieś rozwiązanie.
Nawet nie musiałbym klepać wszystkiego ręcznie, tylko odpowiednio wyedytować tabelę z bazy. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

I co wyszło.

Utworzyłem kilku przewoźników z regułami wagowymi.

  1. w zakresie 0-1.1 kg - cena 16.00
  2. zakres 1.1 - 2.1 kg - cena 25,00
  3. zakres 2.1 - 3.1 kg - cena 30,00
  4. zakres 3.1 - 4.1 kg - cena 35 zł

Każdy produkt (o rozmiarze 30x40) ma przypisaną wagę 1kg. Analogicznie kombinacje (większe obrazy) mają dopisane wagi 2, 3 i 4 kg

Teoretycznie przy wyborze odpowiedniej kombinacji produktu, powinno automatycznie dodawać koszt przesyłki, w zależności od wagi.

Niestety - koszt przesyłki zawsze wynosi 16.00 - czyli najniższy wariant. Co ciekawe, po dodaniu drugiego produktu wysyłka jest w opcji "za darmo".
Nigdzie nie ma informacji o darmowej wysyłce, a tu dziwnie się dzieje.

Jakieś pomysły co robię źle?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zmieniłem ustawienia, wszystko wrzuciłem do jednego przewoźnika. Ale ceny nadal mi się nie zmieniają. Wybierana jest najniższa cena.
A przy dwóch produktach wysyłka za darmo, pomimo, że takiego ustawienia nigdzie nie wprowadzałem. Masakra.

screen.tif

Edited by goldenglobalgrupa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...