Jump to content
  • 0

Brak możliwości zainstalowania Presty. Wiem, temat się pojawiał, ale...


grayling

Question

... ale przejrzałem poprzednie dyskusje na ten temat, wykorzystałem wszelkie wskazówki, jakie się pojawiały - i nic, czyli wracam z tym samym problemem.

Otóż przy najzwyklejszej, banalnej instalacji Presty (próbowałem 1.7.8.5, 1.8.7.6, 1.7.8.7 i 1.7.8.8) za każdym razem instalacja dochodzi do etapu instalowania modułów Addons - i tu następuje wywalenie komunikatu błędu rozczulającego w swojej logice: 1: HTTP 500 - error - {"success":true,"message":""}"".

Podejść na wszystkich wspomnianych wersjach zrobiłem kilkanaście, za każdym razem czyszcząc domenę, ściągając za każdym razem nowego zipa Presty, zakładając nową pustą bazę, zmieniając wersje PHP od 7.2 do 7.4 - nie zmienia się dokładnie NIC.

Wszystkie opisane w specyfikacji wymagania dla rozszerzeń PHP spełnione, połączenie FTP działa jak należy. Baza powstaje poprawnie, zawiera wszystkie wymagane tabele - ale skutek za każdym razem jest taki, jak wyżej. CHMOD-y dla katalogów i plików w porządku. Co tu jeszcze może nie grać, co może powodować ten zaciach w trakcie instalacji? Czy czegoś jeszcze nie sprawdziłem? Prestę instalowałem na rozmaitych serwerach jakieś ćwierć pierdyliarda razy - ale czegoś takiego oczy moje jeszcze nie oglądały.

Czy może ktoś w ostatnim czasie spotkał się z czymś takim? Dało się to jakoś ugryźć?

Link to comment
Share on other sites

25 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wracam do tego wywalania się instalacji przy Addonsach:

Sprawdziłem trzy ostatnie wersje Presty (1.7.8.8, 7 i 6), przy każdej z nich bujając się przez wszystkie wersje PHP od 7.1 do 7.4. Jeszcze raz sprawdziłem ze specyfikacją wszystkie potrzebne rozszerzenia PHP - zgodne w 100%. Efekt - żaden, czyli przez cały czas to samo, wywala się przy Addonsach.

Podrzuciłem problem supportowi mojego hostingu. Po paru minutach dostałem automatyczne powiadomienie, że w domenie została zainstalowana 1.7.8.8 (Installatronem działającym w panelu DirectAdmina), dodatkowo informację, że podczas instalacji nie napotkano żadnych problemów. Szok, to trochę mało. Co to było?

Ja w takich sytuacjach tylko rzucam gęsto takimi różnymi paniami, ale ten cały Installatron musi chyba znać jakieś inne zaklęcia, których ja nie znam.

Korci mnie jak szlag, żeby spróbować zainstalować Prestę dodatkowo w katalogu albo subdomenie (na piechotę i tym Installatronem) i zobaczyć, co się będzie teraz działo podczas instalacji. Ale trochę to trwa, czas trochę pogania, chyba poczekam na jakiś luźniejszy moment. W każdym razie wiemy, że nic nie wiemy - no nie, wiemy, że Presta stoi teraz w domenie. Jak? Podpytam chyba Harry'ego Pottera, może on będzie wiedział.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cóż. powiem Ci że u mnie na cyberfolks instalacja przebiega bez żadnego problemu, zarówno z instalatora ichszego jak również gdy ręcznie dam na ftp-a pliki i odpalę instalację. Może jakimś problemem jest ustawienie u Ciebie ilości pamięci PHP w ustawieniach cała instalacja (z instalatora) trwa u mnie 58 sekund.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie zawsze było domyślne 128, ale nie wiadomo skąd mi się nagle wzięło 512. Prawdopodobnie tak to ustawił Installator przed rozpoczęciem pracy. Przy 128 nigdy nie zauważałem żadnych problemów, więc zostawiałem wartość domyślną - ale podany przez Ciebie trop może się okazać bardzo cenny. Trzeba będzie o tym pamiętać przy jakichś problemach. Być może 128M do zwykłej roboty wystarcza, ale przy instalowaniu tych Addons kołderka może mu się robić krótka i trzeba coś dołożyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja właśnie sprawdzam różnicę ustawień między dwiema domenami na tym samym koncie hostingu. Na jednej domenie prestashop działa OK, na drugiej chrzani się coś przy dodawaniu danych do bazy produktów. I już mi mózg paruje. Na razie nie widzę różnic w ustawieniach.

EDIT:

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie pomogło zastąpienie pliku .htaccess nowym czystym tylko z 2 wpisami (dla PHP 8.1 i PS 8.0):

AddHandler application/x-httpd-php81 php
php_value memory_limit 256M

Oczywiście stary plik zachowałem po inną nazwą do celów archiwalnych.

Życzę powodzenia.

Edited by dc0 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...