Jump to content
  • 0

blokowanie kopiwania opisów ps17


felgi

Question

Witam, ma ktoś patent na zablokowanie albo przynajmniej utrudnienie takiego procederu? ale najlepiej żeby działało to w obrębie samych opisów produktów i kategorii. teraz mam zastosowany taki skrypt:

 document.onselectstart = function(){return false;}

ale on niestety blokuje wszystko jak leci, a pod opisem oddzielny moduł wyświetla mi tabelkę z rozmiarami gdzie są kody ean z których sam nieraz korzystam by szybko sprawdzić dostępność u dostawcy. teraz nie idzie prosto skopiować sobie tego kodu. dlatego szukam rozwiązania/kodu który będzie utrudniał kopiowanie ale tylko w obrębie opisów. ma ktoś może patent i może się podzielić?

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

wiesz, już miałem jednego takiego cwaniaczka, który pokopiował ode mnie a jak zadzwoniłem do niego to twierdził że opisy ma ze strony producenta i pewnie do tej pory ich nie usunął. zamiast się szarpać z nimi i straszyć sądami, można zacząć od utrudnienia im życia. skoro nie są na tyle rozgarnięci by napisać własny opis to mogą też nie wpaść że trzeba wyłączyć obsługę skryptów w przeglądarce :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takim zwykłym ludziom jak my to się wydaje, że to jest nie wiadomo jakie szarpanie się czy użeranie. Ale to się po prostu deleguje wszystko do prawnika, koleś dostaje wezwanie do zapłaty na 10 tys. i od razu przestaje cwaniakować. A prawnik w razie czego z przyjemnością się będzie z z nim szarpał :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mimo wszystko uważam że lepiej zapobiegać niż leczyć i płacić za prawnikowi za wysyłanie pism. a do tego szukać po necie czy ktoś się nie połasił na moje teksty. klienci nie potrzebują możliwości kopiowania opisów produktów. dla innych prestashopowców też szukających metod blokowania kopiowania treści ja ostatecznie zrobiłem tak:

w pliku /templates/catalog/product.tpl

dokleiłem

{block name='product_tabs'}
      <div class="product_tabs tabs" onselectstart="return false" onselect="return false" oncopy="return false">

do tego można jeszcze dopisać odpowiednią formułę w css, ale chwilowo nie pamiętam gdzie to widziałem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...