Jump to content
  • 0

Stan nie jest aktualizowany po stworzeniu zamówienia przez API


happymerchant

Question

Cześć, mam problem z integracją mojego sklepu opartego na prestashop z allegro.

Integracje odbywa się za pomocą najpopularniejszego narzędzia - baselinker. Tak więc może ktoś też miał ten problem.

Problem polega na tym, że zamówienie jest utworzone, a stan przedmiotu nie zmienia się - pozostawiając wyprzedane przedmioty na sklepie.
Napisałem w tej sprawie do baselinker i odpisali bardzo sensownie, że skoro zamówienie zostało utworzone (i oznaczone jako opłacone) to ilość w bazie mojej instancji presty powinna się zmniejszyć. Jednak tak się nie dzieje i teraz zastanawiam się czy to wina złych ustawień baselinkera, presty czy może coś innego

firefox_znN3VB4SBV.thumb.png.65a808d53b1d158d0c4c96a80fa525cf.png

// moja wersja prestashop to 1.7.8.7

Edited by happymerchant (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
16 minutes ago, ComGrafPL said:

Masz zainstalowany dodatkowy moduł baselinkera? Jeśli nie, to nich Ci wyślą go. Integracje na panelu baselinkera, jeśli chodzi o statusy są poprawnie ustawione? Tak samo jak ustawienia API w preście?

Dzięki za odpowiedź. W ustawieniach API presty wszystko jest zaznaczone co sie da, każdy wiersz i każda kolumna.

Nie słyszałem jeszcze o tym module. Do czego on służy?

Co do ustawień integracji baselinkera to jest ich bardzo dużo ale większość była nieruszona i co ciekawe integracja presta-->allegro działa ale nie na odwrót. Czyli jak coś zdejme z presty to znika z allegro ale jak ktoś zrobi zamówienie na allegro to pojawia się ono w presta ale ilość pozostałych przedmiotów się nie aktualizuje.

Moje ustawienia wyglądają tak, możliwe że coś tutaj jest źle bo zacząłem baselinkera używać dopiero pare dni temu i jeszcze nie jestem w tym biegły ale na chłopski rozum - tak mi pisali w supporcie skoro zostało utworzone opłacone zamówienie przez API to stan też powinien ulec zmianie chyba, że aktualizacja stanu odbywa się w osobnym żądaniu, które nie jest wysyłane z jakiegoś powodu? Szczerze to chciałem uniknąć studiowania backendu presty...

firefox_fF5DBGgnqm.png.f9adb33a50890c1144e90236892a5b06.pngfirefox_516vmNbQH6.thumb.png.ca8282a16f779c6f536b35e47747a041.png

Edited by happymerchant (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 minutes ago, ComGrafPL said:

Ustawienia integracji, zakładka "stany" lub "zamówienia", chyba tak się nazywała.

Zakładka zamówienia:

firefox_kenWy7MvIL.thumb.png.70ed6ece7787d0d4bbca5fcf9123069f.png

 

Jak widać korekta stanów jest włączona. Zakładke stany wrzuciłem w poprzednim poście. Z góry dziękuje za wskazówki gdzie szukać przyczyny ale podejrzewam, że z baselinkerem wszystko jest ok tylko coś presta dziwnie działa bo tworzy zamówienie z API ale ignoruje zupełnie stan magazynowy

Link to comment
Share on other sites

  • 0
25 minutes ago, ComGrafPL said:

Te statusy są takie same na preście, tak? Zapytaj ich supportu o dodatkowy moduł. Czasem on pomaga.

Statusy z tego co widziałem się aktualizują normalnie ale dla pewności pokaże jak to wygląda:

Ustawienia statusów w integracji prestashop (baselinker)

firefox_7syzHFVU59.thumb.png.3272e3c92c7181cc92d38d31332d22d7.png

Ustawienia statusów w allegro (baselinker): pokazano post wyzej

Ustawienia statusów prestashop:

status.thumb.png.b44200af0109d2f701763cdf0e903411.png

Napisałem do nich o ten moduł i zobaczymy czy to coś da, jak nie to będę to debugować ręcznie ale trochę słabo, że takie popularne oprogramowanie ecommerce ma problem z taką popularną integracją jak baselinker

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...