Jump to content
  • 0

Omijając 30 sekund na wykonanie skryptów PHP


Universis

Question

Mam taki problem jak w tytule - Presta w wersji 1.6 się instaluje i wszystko jest z nią OK, ale w wersji 1.7.8.+ instalacja przystaje na 67%. Pstanowiłem więc zainstalować ją na swoim komputerze i potem przenieść ją na serwer.  Transfer tak rozdrobnionych plików jednak zabija sprawę - 2MB transferowałem 3.5 godziny, a cała Presta to ponad 330 MB, więc dałem sobie spokój z takim transferem. Skompresowana Presta transferuje się 5-9 minut - niestety rozpakowana na serverrze nie chce wystartować. Na początku licznych prób z uruchomieniem i transferem - myślałem że to na serverze "cos" zrobili, ale postanowiłem to zrobić na kompie. Uruchomiłem tą "zwykłą" Prestę i było OK, po czym wyrzuciłem ją z tego położenia i wypakowałem tam ze skompresowanego pliku - najpierw z tar.gz (pracuję na Linuxie), a potem jak nie "wydało" z pliku zip. W obu wypadkach  Presta nie chciała się uruchomić. Prestę można tylko skompresować po instalacji, ale przed pierwszym uruchomieniem, poźniej już się nie da bo pliki dostają specjalnych atrybutów i "sienieda". Proszę o pomoc w temacie, również może inną metodą żeby ominąć przeszmkodę tych 30 sekund.

Edited by Universis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Rozumiem, że lokalnie postawiłeś sobie bazę danych i uruchomiłeś prestę - czy po wgraniu jej na oryginalny serwer pamiętałeś o zmianie parametrów w /app/config/parameters.php ? 
Bo inaczej nie ma prawa wstać. 

Ewentualnie napisz jaki otrzymałeś błąd po dearchiwizacji na zdanym hoście. (tylko nie pisz, że 500) domyślam się, że wiesz jak włączyć debuga. hmmm? 

I pytanie czy zmieniła się wersja PHP? Czy wszystkie wtyczki masz "przepisane" pod PHP którego używasz? 

Jak długo żyję tak pierwszy raz słyszę o tym

Quote

Prestę można tylko skompresować po instalacji, ale przed pierwszym uruchomieniem, poźniej już się nie da bo pliki dostają specjalnych atrybutów i "sienieda".

Wielokrotnie przenosiłem prestę między serwerami. gdyby było jak piszesz nikt by nigdy nie mógł zmigrować strony np. do innego dostawcy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 13.07.2022 o 8:24 PM, Sasni napisał:

Rozumiem, że lokalnie postawiłeś sobie bazę danych i uruchomiłeś prestę - czy po wgraniu jej na oryginalny serwer pamiętałeś o zmianie parametrów w /app/config/parameters.php ? 

TAK.
Bo inaczej nie ma prawa wstać. 

Dzięki za odpowiedź. Ja trochĘ inaczej soBie to zaplanowałem - zainstalowac Prestę, a bazie danych dać taka samą nazwe jak nw kompie, takie samo hasło, tak żeby tam Presta sie do lokalnej Bazy zalogowała, ale co z tego jak cała Presta nie chce wstać.

Jesli chodzi o kompresję to jest taki katalog - chyba pod /vendor - nazywa się symfony i on się kompresuje na kompie, ale na serwerze niby wszystko prtzebiega jak trzeba poddczas dekompresji, a po zakończeniu  kompletnie nic po tej operacji nie ma. Może na starszej Preście to robiłeś , albo z serwera na serwer się da, a z kompa na server się nie da - próbowałem wiele razy. Mam Prestę 1.7.8.2

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 hours ago, Universis said:

a po zakończeniu  kompletnie nic po tej operacji nie ma.

Co to znaczy? Nie ma plików po rozpakowaniu? 

12 hours ago, Universis said:

Jesli chodzi o kompresję to jest taki katalog - chyba pod /vendor - nazywa się symfony i on się kompresuje na kompie

kompresujesz każdy katalog osobno? Skompresuj całość do jednego archiwum, bo w jaki sposób zwrócił on (akurat ten) twoją uwagę? Czym on się od innych katalogów pod względem pakowanie - dekompresja? 

12 hours ago, Universis said:

tak żeby tam Presta sie do lokalnej Bazy zalogowała

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Presta na zdalnym serwerze ma się łączyć do bazy na zdalnym serwerze a lokalna do lokalnej? Czy zdalna do lokalnej? 

12 hours ago, Universis said:

albo z serwera na serwer się da, a z kompa na server się nie da

Za głęboko drążysz. Jeśli przenosisz pliki + baza na to samo lub podobne środowisko to musi działać, to nie jest jakiś żywy organizm który po przeszczepie serca może odrzucić organ. Tym przenoszonym plikom wszystko jedno czy działają lokalnie czy zdalnie. Ważne by serwer spełniał wymagania. 

12 hours ago, Universis said:

próbowałem wiele razy

Jak widać za każdym razem nie do końca właściwie. 

13 hours ago, Universis said:

Może na starszej Preście to robiłeś

Wielokrotnie i na wielu wersjach. Z powodzeniem. 

Zanim dalej rozwiniemy temat rozwiej proszę moje wątpliwości i sprawdź czy twój serwer spełnia minimalne wymagania https://github.com/PrestaShop/php-ps-info

 

On 6/27/2022 at 3:04 PM, Universis said:

w wersji 1.7.8.+ instalacja przystaje na 67%

Jaki Ci błąd wyskakuje, że stwierdziłeś że to jest przez czas wykonywania skryptu php? Dostałeś coś takiego ? "Maximum execution time of 30 seconds exceeded" ? Jaka wersja PHP? 
Jaki usługodawca? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Cytat

 

Dnia 16.07.2022 o 1:18 PM, Sasni napisał:

Co to znaczy? Nie ma plików po rozpakowaniu?  

Mam hosting na serverze cba.pl i żeby na nim rozkompresować pliki - nie mogą one być większe od 20 MB - to dlatego robię archiwa cząstkowe. Jak wyślę plik większy to server nie da mi kwadratowego okienka żeby postawić tam haczyk i rozkompresować, a zainstalować nic nie mogę. Katalog symfony należy do mocno dziwacznych bo o ile reszta katalogów się kompresuje i dekompresuje na serverze, to symfony przechodzi proces dekompresji, ale kompletnie nic po tym nie ma.  Robiłem to na kilku instalacjach Presty bo myślałem że instalacja samej Presty źle poszła, ale nie może byc za każdym razem zła instalacja.

Nie przenoszę Bazy na server - robię na kompie Bazę z takim samym hasłemi, loginem i nazwą Bazy - tak żeby na serverze wszystko pasowało i Presta żeby miała tą bazę która jest na  serverze.

PHP - mam w panelu przycisk którym mogę wybierać numer PHP - Presta w wersji 1.7.8 wymaga PHP  7.1  do 7.4  - teraz jest PHP 7.3.  Skryptu phppsinfo nie mogę wykonać bo strona nie z mojej winy przestała się wczytywać i muszę do nich napisać, Jak naprawią to przyślę reszę informacji.

P.S. Błąd jaki mi sie pojawia jest zawsze na 67%-cie instalacji i przeważnie jest to 500., ale z rzadka bywaja inne numerki - nie pamiętam wszystko na tym 67%. 

Edited by Universis
literówka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...