Jump to content
  • 0

Wielkość zdjęcia


iza997

Question

Jak zwiększyć rozmiar zdjęcia? Przy wrzucaniu zdjęć do produktu pojawia się komunikat:

The file is too large. Allowed maximum size is 2 MiB. The file is too large. Allowed maximum size is 2097152 bytes.

Zwiększyłam "Maximum size for a product's image" (Advanced Parameters>Administration>upload quota) do 4 MB, ale nadal pojawia się powyższy komunikat. W poprzedniej wersji to działało.

presta wersja 1.7.8.3

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
16 minutes ago, iza997 said:

Jak zwiększyć rozmiar zdjęcia? Przy wrzucaniu zdjęć do produktu pojawia się komunikat:

The file is too large. Allowed maximum size is 2 MiB. The file is too large. Allowed maximum size is 2097152 bytes.

Zwiększyłam "Maximum size for a product's image" (Advanced Parameters>Administration>upload quota) do 4 MB, ale nadal pojawia się powyższy komunikat. W poprzedniej wersji to działało.

presta wersja 1.7.8.3

Dlaczego chcesz wrzucać tak duże zdjęcia? 0.5 jest wystarczające. Im większy rozmiar, tym dłużej się wczytuje. Szczególnie na mobilnych to zwalnia działanie strony. Ewentualnie konwersja na webp.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na różnych platformach są różne wymagania. Mam jedne zdjęcia zrobione... Nie ma problemu dla mnie zmiana zdjęcia, ale wygodniej mi czasem wrzucić większe zdjęcie, gdy jest dużo szczegółów na nim, np. pokazanych 26 długopisów...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 hours ago, ComGrafPL said:

Dlaczego chcesz wrzucać tak duże zdjęcia? 0.5 jest wystarczające. Im większy rozmiar, tym dłużej się wczytuje. Szczególnie na mobilnych to zwalnia działanie strony. Ewentualnie konwersja na webp.

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Wrzucając zdjęcie produktu Presta generuje kilka rozmiarów tego zdjęcia (large_default, home_default, medium_default, small_default i cart_default). W szablonie do wyświetlania zdjęcia produktu jest brana wartość large_default (800px x 800px) także czy oryginalne zdjęcie ma 100kB czy 5mB to nie ma tutaj znaczenia. Jeżeli ktoś otworzy zdjęcie w powiększeniu (kliknie lupkę do powiększenia) to racja - wtedy załaduje się bardzo duży plik. 

Dodatkowo można wdroży lazyload (co obecnie jest standardem stron) gdzie obrazek zacznie ładowanie dopiero po pojawieniu się na ekranie.

Można pójść jeszcze krok dalej i w miejscach wyświetlania zdjęć, zamiast atrybutu src="..." wstawić atrybut srcset, który automatycznie wybierze rozmiar wczytanego obrazka na podstawie szerokości przeglądarki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...