Jump to content
  • 0

Aktualizacja Prestashop 1.6.1.4 do 1.6.1.24


doslonce

Question

Witam,

chciałem zaktualizować 1.6.1.4 do 1.6.1.24
1.6.1.4 działa na php do 7.0. Sprawdzałem i nie ma problemu. 1.6.1.24 działa na php 7.1 i wzwyż. Jak przełączam 1.6.1.4 na php 7.1 lub wyższe to ekran jest biały zarówno w panelu jak i serwisie.

Jak zatem zaktualizować do wyższej wersji skoro 1.6.1.4 nie działa na php, na których działa 1.6.1.24 ?

Czy aktualizować 1.6.1.4 na php 7.0 i po aktualizacji zmienić na php 7.1 ? A jak się wysypie w trakcie aktualizacji?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bo sklep ma jeszcze moduły i one mogą mieć problemy, szczególnie polskie moduły zakodowane przez IONCube. Sama czysta Presta 1.6.1.24 działa na PH 5.6 - 7.1.

Dodatkowo istnieje możliwość odpalenia jej na PHP 7.2 - 7.4, ale wymaga to wgrania dalszych poprawek w kodzie i ewentualnego poprawienia modułów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli lepiej odinstalować podejrzane moduły, czy wystarczy je wyłączyć ?
Gdyby się okazało, że o jakimś module zapomniałem i przy próbie zalogowania do panelu po aktualizacji zobaczę biały ekran to jet sposób na zalogowanie mimo wszystko do panelu lub powrotu do stanu sprzed aktualizacji?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Procedura powinna być taka:

1. robimy kopię sklepu

2. na niej przeprowadzamy aktualizację

3. w razie błędów nie cofamy się tylko w trybie debug lub w logach szukamy błędów i je naprawiamy

4. jak wszystko już będzie dobrze, aktualizujemy sklep główny

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...