Jump to content
  • 0

brak możliwości importowania produktów


felgi

Question

Witam, może ktoś będzie w stanie pomóc. kilka dni temu przestało mi działać importowanie produktów. jest to niezbędna funkcja dla mnie ponieważ mam masę produktów a ceny i stany magazynowe często się zmieniają. Objaw jest taki że przy próbie importowania pasek postępu stoi w miejscu, a po kilku minutach wyskakuje error. w trybie buforowania wyskakuje błąd:

TECHNICAL ERROR Details: <br/> <b>Warning</b>: Declaration of Link::getProductLink($product, $alias = NULL, $category = NULL, $ean13 = NULL, $idLang = NULL, $idShop = NULL, $ipa = 0, $force_routes = false, $relativeProtocol = false, $addAnchor = false, $extraParams = Array) should be compatible with LinkCore::getProductLink($product, $alias = NULL, $category = NULL, $ean13 = NULL, $idLang = NULL, $idShop = NULL, $idProductAttribute = NULL, $force_routes = false, $relativeProtocol = false, $withIdInAnchor = false, $extraParams = Array, bool $addAnchor = true) in <b>/var/www/clients/client0/web1/web/override/classes/Link.php</b> on line <b>172</b><br/> {"id" : "13", "matchs" :

zawsze wgrywałem z tymi samymi ustawieniami i kilka lat działało

o co może chodzić?

PS 1.7.8.1, PHP w tej chwili 7.4 (zmieniałem też na inne wersje i było to samo)

ps.jpg

Edited by felgi
jpg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przyczyną jest override klasy Link pochodzący od jakiegoś modułu. Czyli ten plik: /var/www/clients/client0/web1/web/override/classes/Link.php

Deklaracja funkcji nie jest zgodna z oryginalną funkcją.

W tym pliku trzeba zmienić:

getProductLink($product, $alias = NULL, $category = NULL, $ean13 = NULL, $idLang = NULL, $idShop = NULL, $ipa = 0, $force_routes = false, $relativeProtocol = false, $addAnchor = false, $extraParams = Array)

na:

getProductLink($product, $alias = NULL, $category = NULL, $ean13 = NULL, $idLang = NULL, $idShop = NULL, $idProductAttribute = NULL, $force_routes = false, $relativeProtocol = false, $withIdInAnchor = false, $extraParams = Array, bool $addAnchor = true)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok., dzięki. tak zrobiłem i teraz nie pokazuje żadnych błędów ale z importem nic się nie zmieniło. wgrywa strasznie dłuuugo (przez ten cza aktualizuje tylko ok. 10 pozycji, a powinno już praktycznie zassać cały plik) po czym po 10 minutach wywala błąd łączności z serwerem :( może namieszałem coś w ustawieniach serwera, tylko jak to zlokalizować? z drugiej strony na tym vps mam jeszcze jedną prestę (starą wersję 1.6) i tam wszystko chodzi normalnie

strona ogólnie chodzi normalnie, da się wszystko aktualizować ręcznie w produktach tylko jak kliknę "zapisz" to odpowiedź zajmuje ok minuty zanim wyskoczy "ustawienia zapisane", a importowanie leży i kwiczy

 

jeszcze jedno sprostowanie bo może to być istotne, chodzi nie o importowanie produktów tylko kombinacji, import produktów chyba bangla, ale zaraz jeszcze to sprawdzę

Edited by felgi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miałem ten sam problem, po wielu próbach z formatowaniem pliku wsadowego postanowiłem włączyć tryb debugowania i sprawdzić co konkretnie się wywala... i w moim przypadku to jest solucja. Włącz tryb debugowania, przejdź do importu, wrzuć pożądany plik i zaimportuj produkty, wyłącz tryb debugowania po zakończeniu importu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...