Jump to content
  • 0

Przekierowanie po płatności przelewy24. Problem z wyświetleniem plakietki opinii konsumenckich google


edupresta

Question

Witam 🖐️ szukam rozwiązania dla problemu na jaki napotkałem przy okazji wdrażania opinii konsumenckich google w sklepie. Otóż postanowiłem skorzystać z tego modułu https://x13.pl/moduly-prestashop/opinie-konsumenckie-google-google-customer-reviews.html

Przy płatności pobraniowej i przelewem tradycyjnym moduł działa poprawnie wyświetlając etykietę z zapytaniem o chęć uczestnictwa w programie. Po złożeniu zamówienia następuje przekierowanie do strony potwierdzenia zamówienia i w potwierdzeniu wyświetlana zostaje etykieta opinii konsumenckich.

Natomiast przy płatności poprzez bramkę przelewy24 wynika problem. Po dokonaniu płatności przez bramkę moduł przelewy24 wykonuje przekierowanie na stronę z podziękowaniem za płatność i informacją o realizowaniu płatności. Nie jest to typowe potwierdzenie zamówienia takie jak przy płatności pobraniowej lub przelewem tradycyjnym (adres url wskazuje że jest to potwierdzenie z modułu przelewy24 a nie ze sklepu), to powoduje, że nie jest spełniony warunek uczestnictwa w programie odnośnie wyświetlenia strony potwierdzenia zamówienia aby wyświetlić plakietkę.

Proszę o wskazówki jak zmienić przekierowanie po płatności przez przelewy24 lub o oferty wykonania usługi wdrożenia opinii konsumenckich, tak by współdziałały ze wspomnianą bramką. 

Pozdrawiam,

Kamil

potwierdzenie z modułu.png

potwierdzenie poprawne.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Oczywiście skontaktowałem się jednak nie udzielono mi pomocy. Zrzucono winę na to, że moduł przelewy24 nie wykonuje poprawnego przekierowania. Przy okazji następnego zakupu u nich w sklepie zauważyłem, że moduł przelewy24 wykonuje identyczne przekierowanie jak u mnie. Zwróciłem im na to uwagę to polecili mi, żebym "skontaktował się z przelewy24 i może wykonają dla mnie modyfikacje przekierowania, chociaż wątpią".

Zrzut ekranu 2021-07-16 o 10.03.55.png

Edited by edupresta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, edupresta said:

Witam 🖐️ szukam rozwiązania dla problemu na jaki napotkałem przy okazji wdrażania opinii konsumenckich google w sklepie. Otóż postanowiłem skorzystać z tego modułu https://x13.pl/moduly-prestashop/opinie-konsumenckie-google-google-customer-reviews.html

Przy płatności pobraniowej i przelewem tradycyjnym moduł działa poprawnie wyświetlając etykietę z zapytaniem o chęć uczestnictwa w programie. Po złożeniu zamówienia następuje przekierowanie do strony potwierdzenia zamówienia i w potwierdzeniu wyświetlana zostaje etykieta opinii konsumenckich.

Natomiast przy płatności poprzez bramkę przelewy24 wynika problem. Po dokonaniu płatności przez bramkę moduł przelewy24 wykonuje przekierowanie na stronę z podziękowaniem za płatność i informacją o realizowaniu płatności. Nie jest to typowe potwierdzenie zamówienia takie jak przy płatności pobraniowej lub przelewem tradycyjnym (adres url wskazuje że jest to potwierdzenie z modułu przelewy24 a nie ze sklepu), to powoduje, że nie jest spełniony warunek uczestnictwa w programie odnośnie wyświetlenia strony potwierdzenia zamówienia aby wyświetlić plakietkę.

Proszę o wskazówki jak zmienić przekierowanie po płatności przez przelewy24 lub o oferty wykonania usługi wdrożenia opinii konsumenckich, tak by współdziałały ze wspomnianą bramką. 

Pozdrawiam,

Kamil

potwierdzenie z modułu.png

potwierdzenie poprawne.jpg

Jak masz ustawione statusy we wtyczce P24?

 

Screenshot 2021-08-24 at 15-30-44 Module Manager • Sklep sportowy Odyssey.png

Screenshot 2021-08-24 at 15-31-59 Module Manager • Sklep sportowy Odyssey.png

Edited by ComGrafPL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, edupresta said:

Statusy tak samo. Etap tworzenia był ustawiony na "po dokonaniu wpłaty" a aktualnie jest ustawiony na: Po kliknięciu "Zapłać przez Przelewy24".

Ja dodawałem kod googla bezpośrednio bez modułu. U klienta też używam P24 i właśnie w statusach był problem. Polecam jednak skorzystanie z rady @endriu107 i kontakt z x13. Z pewnością Ci pomogą, skoro już masz ten moduł. Mam od nich dwa inne moduły i są pomocni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zmieniłem etap tworzenia zamówienia na "Po wybraniu Przelewy24 jako bramki płatności" i plakietka jest wyświetlana. To rozwiązanie ma niestety duży minus - oceny mogą wystawiać osoby, które nie opłaciły zamówienia. 

Przelewy24 nakierowały, że w celu zmiany przekierowania powinienem zmodyfikować parametr p24_url_return. Oczywiście nie mam pojęcia jak to zrobić ale chętnie porównałbym do standardowego przekierowania w sklepie. Wiedzie gdzie je znaleść?

 'p24_url_return' => $this->context->link->getModuleLink(
                    'przelewy24',
                    'paymentFinished',
                    ['id_cart' => $cartId],
                    $useHttps

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...