Jump to content
  • 0

Jak powiekszyc zdjecia na stronie glownej zeby byly czytelne?


karid

Question

Mam problem, w wersji mobilnej zdjecia sa bardzo nieczytelne (tylko sa ladne jak juz sie otworzy produkt). Chcialabym zeby byly wyrazniejsze i moze wieksze? Zeby wypelnialy caly ten kwadrat? Czy ktos mnie naprowadzi gdzie i jak to zmienic?

Prestashop 1.6

www.handmadecards.ie 

Screenshot_20210821-114718_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
4 minutes ago, karid said:

Mam problem, w wersji mobilnej zdjecia sa bardzo nieczytelne (tylko sa ladne jak juz sie otworzy produkt). Chcialabym zeby byly wyrazniejsze i moze wieksze? Zeby wypelnialy caly ten kwadrat? Czy ktos mnie naprowadzi gdzie i jak to zmienic?

Prestashop 1.6

www.handmadecards.ie 

Screenshot_20210821-114718_Samsung Internet.jpg

Ogólnie w PS zdjęcia są 1:1, jeśli chodzi o format. Musiałabyś pozmieniać miniaturki w opcjach. Ale za jakością idzie wolniejsze wczytywanie. Co za tym idzie, szczególnie na mobilnych jest ważne, aby się szybko wczytywały.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@ComGrafPL co masz na myśli pisząc że zdjęcia są 1:1? Zdjęcia są generowane na podstawie określonych wartości długość i szerokość więc jeśli w ustawieniach danego formatu zdjęcia ustawisz długość 600 i wysokość 400 to w przypadku wgrania zdjęcia 3:2 zostanie wygenerowana miniaturka bez dodatku białej otoczki, natomiast przy wgraniu zdjęcia z innymi proporcjami presta dołoży gdzie trzeba białą otoczkę aby zachować wielkości ustawione. Oczywiście od tego są pewne ustępstwa spowodowane ustawieniami wyboru strony generowania miniatur tylko zazwyczaj nikt tego nie zmienia.

 

@karid dla formatu home_default zwiększ proporcje zdjęcia z 190x190 na 268x268 i wygeneruj ponownie miniatury, w pliku product_list.css w linii 38 ustaw padding na 0 i to w zasadzie powinno wystarczyć.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

W twoim przypadku dobrze że  masz zdjęcia źródłowe  1:1 :)

Zakładce Preferencje > Zdjęcia edytuj ustawienia home_dafault następnie w tej samej zakładce na dole masz Ponowne generowanie miniatur w sekcji Wybierz obraz wybierz Produkty, później w Wybierz format wybierz home_default, Usuń poprzednie obrazki Zaznacz na tak i kliknij na Wygeneruj ponownie miniatury.

W tych ustawieniach z screena przy PNG quality możesz dać np. 7.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zmienilam i dalej brzydkie ale wszystko wieksze. Wydaje mi sie ze moglam gdzies cos wczesniej zmienic (odleglosc gora dol) tylko nie wiem co o gdzie ( jestem laikiem i wszystko robie metoda prob i bledow i z pomoca wyszukiwarki🙈)

Screenshot_20210821-125503_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobra zmienily sie w tablecie ale nie w telefonie. Choc teraz to "new jest za duze ale nad tym moge pozniej poszukac bo pewno moge zmniejszyc. 

Jeszcze pytanie jak zmniejszyc pole opisu? 

Chodzi mi o to ze klient szuka glownie patrzac na zdjecia wiec to ma przyciagnac oko

Edited by karid (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli chcesz usunąć całkiem opis w miniaturkach to w pliku product.tpl masz <p class="product-desc">...  ...</p> i to możesz usunąć lub zakomentować, jeśli tylko skrócić to wewnątrz masz za pewne gdzieś |truncate:60 lub coś podobnego gdzie 60 oznacza ilość wyświetlanych znaków, jak chcesz mniej to ustaw np. 30.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 minutes ago, endriu107 said:

Na telefonie są inne style niż na pozostałych urządzeniach i trzeba by po kolei sprawdzać jakie są ustawienia dla określonych rozdzielczości i nanosić zmiany.

Jak bedziesz miec chwilke wolna powiesz mi jak to robic?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/21/2021 at 7:25 PM, endriu107 said:

W wolnych chwilach odpoczywam :D

Oczywiscie rozumiem 😉

Zapytam tak: czy Ty albo czy jest ktos tutaj kto by mi posprawdzal glowne bledy na stronie i pomogl je naprawic (oczywiscie odplatnie)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...