Jump to content
  • 0

Koszt dostawy zależny równocześnie od wartości koszyka i wagi produktów


Michal79

Question

Dzień dobry.
Tytułem wstępu: hurtownia na prestashop, 25 000 produktów.
Mam następujący problem. Potrzebuję skonfigurować wysyłki w następujący sposób:
1. wartość zamówienia do 700zł i waga:
- do 30kg koszt przesyłki: 17zł
- od 30kg do 50kg koszt przesyłki: 25zł
- od 50kg do 100kg koszt przesyłki: 45zł
- od 100kg do 150kg koszt przesyłki: 80zł
2. wartość zamówienia od 700zł do 2000zł i waga:
- do 30kg koszt przesyłki:  0zł
- od 30kg do 50kg koszt przesyłki: 15zł
- od 50kg do 100kg koszt przesyłki: 20zł
- od 100kg do 150kg koszt przesyłki: 35zł
3. wartość zamówienia powyżej 2000zł
- przesyłka gratis

Czyli jak widać potrzebuję nie tylko zliczać wagę produktów w koszyku, albo kontrolować wartość produktów w koszyku - ale muszę kontrolować zarówno wagę produktów w koszyku jak i ich wartość.

Próbowałem na różne sposoby i nie jestem w stanie tego skonfigurować w Prestashop.

Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić?
 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Raczej to jest nie do skonfigurowania w standardzie. Potrzebny byłby jakiś dodatkowy moduł.

Na tego typu potrzeby mam moduł "Custom carrier', który tworzy w sklepie nowego kuriera i następnie przekazuje do niego liczenie kosztu dostawy. I tam już dowolnie sobie oprogramowuję zasady wyliczania tego kosztu, nawet według najbardziej zakręconych reguł i tabelek cennikowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teoretycznie da się to skonfigurować natomiast będzie to skutkowało tym że przy małych zamówieniach klient będzie widział dodatkowe metody wysyłki. Musisz dodać w sklepie łącznie 9 przewoźników każdy z nich ma rozliczenie na podstawie kwoty i zachowanie poza zakresem ustawione na wyłącz.

W pierwszych czterech ustawiasz zakres kwotowy od 0 do 700 i w trzecim kroku Maksymalna waga paczki ustawiasz kolejno w pierwszym 30, w drugim 50, w trzecim 100 i w czwartym 150.

W kolejnych czterech ustawiasz zakres kwotowy od 700 do 2000 i w trzecim kroku Maksymalna waga paczki ustawiasz kolejno w pierwszym 30, w drugim 50, w trzecim 100 i w czwartym 150.

I ostatni przewoźnik ustawiasz zakres kwotowy od 2000 do 1000000.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 hours ago, Daresh said:

Raczej to jest nie do skonfigurowania w standardzie. Potrzebny byłby jakiś dodatkowy moduł.

Na tego typu potrzeby mam moduł "Custom carrier', który tworzy w sklepie nowego kuriera i następnie przekazuje do niego liczenie kosztu dostawy. I tam już dowolnie sobie oprogramowuję zasady wyliczania tego kosztu, nawet według najbardziej zakręconych reguł i tabelek cennikowych.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

@Daresh Zaciekawił mnie ten "Custo carrier" - to jakiś moduł? Jeśli tak - czy mógłbym prosić o linka?

@endriu107 właśnie próbowałem uniknąć wyświetlania kilku różnych wersji dostawy przy małych zamówieniach... Stąd drążenie tematu.

Pozdrawiam
Michał

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Można by było jeszcze w szablonie zrobić warunek wyświetlający tylko pierwszego przewoźnika czyli tego najtańszego, oczywiście technicznie jest to słabe rozwiązanie ponieważ trzeba o tym pamiętać a w przyszłości mógłbyś chcieć dodać innego przewoźnika aby się również wyświetlał, więc jeśli nie chcesz wyświetlać większej ilości przewoźników to rozwiązanie które Daresh proponuje będzie dla ciebie lepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jest to moduł, ale nie do samodzielnego wdrożenia, chyba że zna się podstawy programowania i jest się w stanie napisać proste warunki typu "jeżeli wartość zamówienia < 700 i waga < 30 kg return 17 itd. dla każdego warunku :)

A od frontu niczym się to nie różni od zwykłego kuriera, jedyna różnica to że jego cena nie pochodzi z preferencji presty, a jest liczona w module.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...