Jump to content
  • 0

Multistore - Błąd na adresie URL frontu nowo utworzonego sklepu (Error 500)


maw95

Question

Witam,

mam problem z konfiguracją multistore - problem jest bardzo podstawowy, więc domyślam się, że rozwiązanie jest banalne, ale niestety nic mi nie przychodzi do głowy.

Mam działający sklep, który do tej pory miał wyłączony tryb multistore. Próbuję zrobić drugi sklep zgodnie ze wskazówkami z dokumentacji Presty:

1. Włączam "tryb Multisklep" w "Preferencjach"
2. Wchodzę w "Zaawansowane->Multisklep", klikam "dodaj nowy sklep"
3. Wybieram konfigurację nowego sklepu, powiązane kategorie, szablon itd. - sklep się tworzy
4. Dodaję do nowego sklepu adres URL:

  • jest przypisany do mojego drugiego sklepu
  • jest włączony
  • domena/domena SSL są takie same jak domena starego sklepu
  • fizyczny URL domyślny ("/")
  • w wirtualnym URL wpisuję nazwę nowego sklepu, np. "/test"
     

5. Sklep w backoffice pokazuje się dobrze, za to przy próbie wejścia na np. "mojadomena.com/test" wyskakuje mi error 500 - nawet nie 404, tylko 500. Włączenie trybu debugowania nie pokazuje żadnych nowych informacji, tak samo jak aktywacja error_reporting w php.ini.
Próbowałem robić to samo na kilku sklepach, w tym na czystej instalacji Presty - wszędzie jest tak samo.

Tutaj pojawiają się pytania:

  •  co robię nie tak?
  • czy powinienem ręcznie utworzyć folder "test" przez FTP?
  • jeśli tak, to czy powinienem do niego coś wgrać? skopiować pliki ze starego sklepu lub wgrać do niego świeżą instalację Presty?
  • jeśli mam tworzyć ten folder i ręcznie coś do niego wgrywać, to do czego służy opcja importu przy tworzeniu nowego sklepu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edited by maw95
forgot to mention that I've tested the issue on different shop (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...