Jump to content
  • 0

Problem z niedziałającą zakładką SEO & URL


Adrian Adjatech

Question

Dzień dobry,

jak w tytule mam problem z działaniem zakładki SEO i URL chodzi konkretnie o to że w momencie próby edycji któregoś z wpisów w tej zakładce (np. index, ...) wyskakuje mi błąd 500 który mówi mi że strona nie może zostać załadowana. Istotnym może być to że strona została przekopiowana i przerobiona pod nową domeną. Odpaliłem również debugowanie strony, które załączyłem w temacie.

Pozdrawiam,

kłopot.jpg

Untitled-1.jpg

Edited by Adrian Adjatech (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Możesz zmienić ten tytuł bezpośrednio w bazie danych. 

Sprawdzasz w tabeli ps_meta jaki ID ma `index`, następnie szukasz w ps_meta_lang rekordu dla tego ID + id_lang dla którego chcesz zmienić ten tytuł i zmieniasz wartość "title".Mam nadzieję że jest to w miarę zrozumiałe.

Co do problemu z błędem 500 - może przekopiowanie plików z czystej wersji prestashop pomoże, coś mogło się zagubić/uszkodzić przy przenoszeniu. Sugestia odnośnie sprawdzenia praw dostępu też jest słuszna.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli ma Pan na myśli plik Twig.Engine.php to plik istnieje. Hosting to Cyber_Folks. Co do uprawnień to nie jestem pewien ale z tymi samymi plikami przeprowadzana była już wcześniej migracja w dokładnie taki sam sposób i na innej domenie ten problem się nie pojawia więc wydaje mi się że to musi dotyczyć zmian przeprowadzonych podczas przeprojektowywania stronki. Może uda mi się uzyskać inną informację a z tym powalczę w swoim czasie, chodzi o to że w indexie zmienić miałem opis strony na karcie i czy takowy opis może zostać zmieniony bezpośrednio w FTP? Jeśli tak to w którym miejscu mogę coś takiego znaleźć.

TwigEngine.jpg

Błędny opis w karcie.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bardzo dziękuje, rozwiązanie które zadziałało to:

"Sprawdzasz w tabeli ps_meta jaki ID ma `index`, następnie szukasz w ps_meta_lang rekordu dla tego ID + id_lang dla którego chcesz zmienić ten tytuł i zmieniasz wartość "title".Mam nadzieję że jest to w miarę zrozumiałe."

Pozdrawiam

P.S. Krótko, zwięźle  i na temat problem rozwiązany. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...