Jump to content

Modyfikacja dostępneg stanu magazynowego dla klienta w stosunku do faktycznego stanu.


MAVRICQS

Recommended Posts

Witajcie

 

Ale mi skomplikowany temat wyszedł :09

Mam problem ponieważ w Wersji 1.7 nie moge sobie poradzić z modyfikacja która mam zrobioną w 1.4

Dokładnie chodzi mi o coś takiego że mam zintegrowaną preste 1.4 z subiektem i ładnie przenoszą mi się stany magazynowe. ze względu na specyfikę firmy część towaru z stanu magazynowego subiekta zostawiam sobie pod stacjonarny sklep. W 1.4 zrobiłem sobie modyfikacje odejmująca od stanu magazynowego wartość którą sobie przechowywałem w polu dla kodu UPC

Działało to tak że np mam 100szt towaru w subiekcie, 100szt towaru w prescie od strony Admina widzę. W polu UPC wpisywałem sobie powiedzmy 20 i klient nie miał możliwości kupić więcej niż 80szt  danego towaru. Co więcej jak miałem stan 20 lub mniej ale więcej niż 0  to towar był widoczny ale bez przycisku dodaj do koszyka. Przy stanie 0 produkty ukrywam dla przejrzystości.

Czy któryś z forumowiczów pomógłby mi zmodyfikować tak samo preste 1.7 ? Nakład pracy oczywiście wynagrodzę.

 

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Daniel

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dla szablonu classic jeśli chcesz ukryć przycisk dodaj do koszyka na stronie produktu to w pliku themes/classic/templates/catalog/_partials/product-add-to-cart.tpl ujmujesz div z klasą add w warunek {if $product.quantity > $product.upc} Tutaj kod przycisku {/if}

Link to comment
Share on other sites

endriu dziękuję za odpowiedź. bardziej bym potrzebował informacji jak mogę zmodyfikować dostępność towaru w sensie na stanie mam 100szt up ustawiam na 45 więc do koszyka da się dodać tylko 55szt no i modyfikacja musi działać i na karcie produktu i na listingach producenta kategorii wynikach wyszukiwania czy już w samym koszyku i tak myślę że zamiast modyfikować wszystkich miejsc to może lepiej jakoś modyfikować stan magazynowy ale już sam nie wiem

Link to comment
Share on other sites

Tego typu modyfikacje wymagają większej analizy i raczej bez wglądu w front sklepu ciężko będzie cokolwiek wywnioskować tym bardziej że w wersji 1.7 jest w standardzie znacznie mniej informacji przekazywanych chociażby w listingu produktów niż w wcześniejszych wersjach.

Link to comment
Share on other sites

w sumie to już wpadłem na pomysł ze będę sobie modyfikował stany w magazynie presty za pomocą crona i tabeli przejściowej, odpadnie modyfikowanie całej skórki i nie będzie to aż tak problematyczne przy aktualizacji.

W sumie ze zlecenia pozostanie kilka drobiazgów do zrobienia w Szablonie  - potrzebuje jakiś moduł na główną stronę wyświetlający wybrane przeze mnie towary i muszę dopisać jeszcze na listingi możliwość wpisania ile sztuk dodać do koszyka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...