Jump to content
  • 0

[1.7 błąd] usuwanie kombinacji


design4VIP

Question

pacjent PS 1.7.6.2 i (wybor klienta) home.pl (PHP 7.1 oraz 7.2)

nie da sie usunac kombinacji. troche walczylem zeby w ogole dalo sie dodac i jako tako usunac z listy i to dziala. czyli, klikne w ikonke kosza to niby usuwa kombinacje ale klikajac "zapisz" dostaje czerwone "nie mozna zapisac ustawien". konsola wywala "400" jak na screen. pytanie gdzie szukac bledow, czy dalej drazyc w samej presta, ustawieniach itp czy jednak trzymac sie tego, ze to jednak "home" i sie poddac?

Bez-nazwy-1.png

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

moze i wersja, tego  tez nie wykluczam, ale na 1.7.6.1 dziala, a tu na1.7.6.2 by nie dzialalo? ale jak pisalem, nie wykluczam.

ale po przeszukiwaniu google wychodzi mi jednak na to, ze to kwestia wylaczenia PUT DELETE po stornie serwera. pisze do hostingu moze uda sie cos wskorac, ale tak czy tak, sprawa zostala juz przesadzona i na dniach strona wlatuja na nowy, bardzije przyjazny prescie serwerek.  jak dalej nie bedzie dzialalo to wtedy bede szukal po wersji, jak to nie zadzaial to juz nie mam pomyslow. zadnych jakos specjalnych modulwo wspierajacych 'edit product' nie mam. chyba, ze cos z samego szzablonu.. .ten tez z LEO takze wszystkiego mozna sie spodziewac. ale niestety, taka strone zastalem po innych "grzebaczach" gdzie wszystko "NA NIE" i musze sie z tym zmierzyc i porobic porzadku ile sie da 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/22/2020 at 8:32 PM, Blaaszka said:

No i super, dlatego ja szczerze odradzam zawsze swoim klientom na korzystanie z usług firmy Home.pl, zamiast pomagać nam (developerom) to utrudniają tylko życie. 

to nie wina klientow.... najczesciej klient przychodzi z calkowita niewiedza na tematy techniczne postawienia sklepu, od tego sa developerzy, ktorzy za takie porady biora pieniadze. no i tu teraz sprawa rozbija sie o tych wlasnie developerow i "developerow".... pracuje w presta od parunastu lat, z przerwa 3-4 letnia, zauwazylem ,ze w tym czasie natworzylo sie tylu "pseudo", ze juz nie nadarzam robic poprawek. ogolnie, ze wzgledu na ograniczony czas, nie biore zamowien na pelne sklepy od A do Z tylko przychodza klinci juz po przezyciach i z jakims tam bagazem bledow. ten przypadek to juz apogeum.... wszystko na NIE. nie chcialbym podawac tutaj z imienia i nazwiska po kim "odziedziczylem" klilenta, ale na wszystkich grupach dot. presty na FB juz tego Pana bardzo dobrze znaja, z 1-2 juz chyba nawet zostal usuniety. klient boguducha winny. a dla tych znajacych sie naprawde na rzeczy w temacie presta z jednej storny pomaga pozyskac kleintow, z drugiej to udreka, bo tez na poczatku takiej wspolpracy bacznie patrza na rece i pozyskac zaufanie klienta nie jest latwo. kiedys bylo prosciej ;) parunastu wyjadaczy na rynku znajacych sie naprawde na rzeczy. bylo z kim obgadac problemy, powymieniac sie wiedza.... obecnie to juz koszmar co sie dzieje na rynku. ale takie jego prawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 godziny temu, design4VIP napisał:

to nie wina klientow.... najczesciej klient przychodzi z calkowita niewiedza na tematy techniczne postawienia sklepu, od tego sa developerzy, ktorzy za takie porady biora pieniadze. no i tu teraz sprawa rozbija sie o tych wlasnie developerow i "developerow".... pracuje w presta od parunastu lat, z przerwa 3-4 letnia, zauwazylem ,ze w tym czasie natworzylo sie tylu "pseudo", ze juz nie nadarzam robic poprawek. ogolnie, ze wzgledu na ograniczony czas, nie biore zamowien na pelne sklepy od A do Z tylko przychodza klinci juz po przezyciach i z jakims tam bagazem bledow. ten przypadek to juz apogeum.... wszystko na NIE. nie chcialbym podawac tutaj z imienia i nazwiska po kim "odziedziczylem" klilenta, ale na wszystkich grupach dot. presty na FB juz tego Pana bardzo dobrze znaja, z 1-2 juz chyba nawet zostal usuniety. klient boguducha winny. a dla tych znajacych sie naprawde na rzeczy w temacie presta z jednej storny pomaga pozyskac kleintow, z drugiej to udreka, bo tez na poczatku takiej wspolpracy bacznie patrza na rece i pozyskac zaufanie klienta nie jest latwo. kiedys bylo prosciej ;) parunastu wyjadaczy na rynku znajacych sie naprawde na rzeczy. bylo z kim obgadac problemy, powymieniac sie wiedza.... obecnie to juz koszmar co sie dzieje na rynku. ale takie jego prawa.

Co Ci mam powiedzieć, niektórzy pracują w tym czym nie powinni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 minutes ago, Blaaszka said:

Co Ci mam powiedzieć, niektórzy pracują w tym czym nie powinni :)

kazdy niech sobie pracuje w czym i gdzie chce. tylko.... nie majac zadnej wiedzy i doswiadczenia uznawanie sie za "guru" to juz inna bajka. a tak zazwyczaj to wyglada, ze postawili jakis jeden sklep sobie czy znajomemu na podstawowych modulach i bez zmiany w jakichkolwiek konrolerach itp i juz wydaje im sie, ze swiaty pozjadali.... wiem jak to wyglada, bo kiedys sam zaczynalem ;) nie jestem programista czy informatykiem i wszystkiego nauczylem sie sam. tylko to byly inne czasy... PS 1.3, zadnych wymagan w sumie na rynku, mala konkurencja i po stornie developerow i samych sklepow internetowych. zadnych kontretnych wytycznych po stronie googla i innych "internetow", responsive czy innych dziadostw. wtedy po postawieniu 2-3 sklepow mozna bylo powiedziec, ze czlowiek zna sie na rzeczy ;) a dzisiaj... mialem chwile postoju, jak pisalem, te 3 lata, w sumie od pierwszej wersji testowej 1.7 do jakies pol roku temu, moze rok. mimo tak duzego doswiadczenia od 1.3 do 1.6 (paredziesiat sklepow, multum modulow autorskich, dodatkow, rozwiazan) teraz w tej 1.7 sie naprawde gubie. to juz calkiem inny system. i juz nie powiem klientowi, ze jestem "guru". bo szanuje i siebie i klienta. ten zawsze na poczartku dostaje ode mnie info o tym, ze w 1.7 sie moge postarac ale nic nie obiecuje. w 100% wychodzi na to, ze sie da ;) i ogarniam temat ale nie stawiam sie juz na pedestiale jak to bylo za czasow 1.6. a teraz ten caly narybek, co nieraz czytam na forach ich odpowiedzi na pytania o bledy itp... no to jak tak dzialaja to zycze szczescia i licze, zee ich kliencui w koncu dobrze trafia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wiesz ja siebie też nie nazwę "guru", mimo, że mam za sobą kilkanaście sklepów uruchomionych, duże zmiany w modułach od twórców, pisanie swoich modułów itd. myślę, że nawet jakbym był czołową firmą w Preście, nie nazwałbym się guru, bo wszystko się zmienia, są nowe technologia, a Presta czy inne osoby są na nie otwarte. Niestety każdy liczy 'hajs', a nie to jak zrobić, żeby było dobrze. Wypuszczasz moduł i heja, kupujcie narody, a reszta niech się zmywa. 

Podzielam Twoje zdanie, ale niestety my nic nie zmienimy w tym temacie, jesteśmy szarymi myszkami pomiędzy innym stadem, które ma swoje dobre chwile ;)

Edited by Blaaszka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...