Jump to content
  • 0

PS 1.6.0.9 zmiana wersji PHP z 5.5 na 5.6 i pojawiajace się błędy


Viktorson

Question

Cześć,

PS 1.6.0.9

Ponieważ na hostingu mieliśmy niewspieraną już wersję PHP 5.5 postanowiłem przełączyć ją na najniższą jeszcze aktualną wersję (PHP 5.6).

Co prawda sklep działa, ale zaplecze już nie.

Strona logowania do panelu admina wyświetla się normalnie jednak po wpisaniu hasła strona jedynie się przeładowuje i tak w kółko: próba logowania - przeładowanie.

Po wejściu w tryb debugowania zarówno od strony zaplecza jak i sklepu otrzymałem takie informacje o błędach:

 

Warning: mcrypt_decrypt(): Key of size 14 not supported by this algorithm. Only keys of sizes 16, 24 or 32 supported in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 70

Warning: mcrypt_encrypt(): Key of size 14 not supported by this algorithm. Only keys of sizes 16, 24 or 32 supported in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 50

Warning: mcrypt_encrypt(): Key of size 14 not supported by this algorithm. Only keys of sizes 16, 24 or 32 supported in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 50

Czy jest jakis inny sposób na rozwiązanie tego problemu prócz powrotu do starej wersji PHP?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
11 hours ago, Daresh said:

Najlepiej było by zaktualizować sklep do 1.6.1.24 i przejść już całkiem na PHP 7

A to, to ja wiem :).

Quote

A te komunikaty to w zasadzie ostrzeżenia, wyłączenie trybu debug powinno je wyciszyć.

Niestety nie tylko. Logowanie zarówno klienta jak i admina nie działa.

 

11 hours ago, atomek said:

Dziękuję.

Znalazłem jeszcze ten temat:

Pozdrawiam.

 

Problem rozwiązany.  Podmiana klasy podana przez @atomek załatwiła sprawę.

Edited by Viktorson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Temat powrócił. I to w jakim stylu.

Co ciekawe równiuteńko o północy dostałem info z monitora, że sklep leży. Wchodzę na front i biała strona, zaplecze biała strona. Po włączeniu debugowania:

Notice: Undefined index: key in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/cache/CacheApc.php on line 40

Leży cache. Wyłączam więc cache w pliku konfiguracyjnym i moim oczom ukazuje się:
 

Warning: openssl_decrypt(): IV passed is only 7 bytes long, cipher expects an IV of precisely 16 bytes, padding with \0 in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 88

Warning: openssl_decrypt(): IV passed is only 7 bytes long, cipher expects an IV of precisely 16 bytes, padding with \0 in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 88

Warning: openssl_encrypt(): IV passed is only 7 bytes long, cipher expects an IV of precisely 16 bytes, padding with \0 in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 53

Warning: openssl_encrypt(): IV passed is only 7 bytes long, cipher expects an IV of precisely 16 bytes, padding with \0 in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 53

Warning: openssl_decrypt(): IV passed is only 7 bytes long, cipher expects an IV of precisely 16 bytes, padding with \0 in /home/lupus/domains/dlsklep.pl/public_html/classes/Rijndael.php on line 88

Co ciekawe wszystko chodziło pięknie po podmianie klasy Rijndael.php. Aż do dziś. Próbowałem na wszelki wypadek zamienić nową klasę ze starą i na odwrót, ale to nic nie pomogło. Problem ten sam. Nie można się zalogować.

Jesteście w stanie powiedzieć co to może być?

Czy to problemy z klasą Rijndael.php wysypały cachowanie czy na odwrót?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...