Jump to content

Prestashop js Güncellemesi

vedat

Recommended Posts

Prestashopta sürüm güncellemesi yerine sadece javascript güncellemesi yapabilirmiyiz? Zira firefoxt 4 te prestashopun eski sürümlerinde bazı java bölümleri çalışmıyor mesela ürün sayfasında detaylara tıklayınca sayfa aşağı detaylar kısmına kaymıyor.

Yada direkt olarak js güncellemesi demek yerine bu sorunu nasıl çözeriz diye sorsam daha iyi sanırım. Sayfanın aşağı kaymasını sağlayan bazı scriptler çalışmıyor bunun çözümünü bilen var mı? yani 1.1-1.3 sürümlerinde çalışmıyor 1.4 sürümünde çalışıyor zaten bu yüzden js güncellemesi dedim. Bunu çözebilen var mı?

merhaba direkt javascript güncellemesi yaparsanız sayfanızdki diğer javascript uygulamarıda çalışmaz.
bu gibi sorunlar geriye dönük tema uyumluluğu ile ilgili bir sorundur. yani presta sürümünüz 1.3 temnız 1.2 temsı ise sorun yaşarsınız ajx uygulamlrında . default tema ile deneme yaparsanız sorununuz büyük ölcüde çözüldüğünü görürsünüz.

mümkünse presta sürümünüze uygun bir tema bulun veya temanızı güncelleyin.

kolay gelsin

Benim presta sürümüm 1.1 ve temamda bu sürüm için çıkarılan bir tema zaten düne kadar bir sorunda yoktu. Ancak sistemi firefox 4 te ve ie7 de test ettiğimde özellikle ürün sayfasındaki detaylar butonuna tıkladığımda aşağı doğru daha fazla bilgi alanına sayfanın otomatik olarak kayması gerekiyordu ancak kaymıyor bu tarayıcılarla. firefox 3.6 da sorun yoktu. localhostta kurduğum ps 1.4 sürümünü firefox 4 te ve ie7 de test ettim bi problem yok. yani yeni tarayıcılar ps 1.1 sürümünün js uygulamalarını düzgün çalıştırmıyor ayrıca ps 1.3 sürümünü de test ettim oda çalışıyor. temada falan bi problem yok ana temadada denedim olmadı.
Başka nasıl çözebiliriz bu işi.