Jump to content
  • 0

Problem z przeliczaniem podatek vat + rabaty


kreatywneprojektowan

Question

Dzień dobry,
Mam problem, który prawdę mówiąc nawet ciężko będzie mi opisać, ale spróbujmy.

Stworzyłem hurtownie na Prestashop w której mam ustawione od strony administracji dla produktu cenę netto: 5,25 , podatek vat: 23%  - z tego przelicza mi na brutto: 6.46 ( to jest w porządku )
Następnie dodałem klienta hurtowego oraz przypisałem go do Grupy klientów którzy mają stały rabat w wysokości 20%.
Rabat ten wraz z podatkiem jest źle nalicany i jak klient doda do koszyka np. 100 produktów ( ile by nie dodał.. ) to cena wychodzi mniejsza niż powinna ponieważ jak obstawiam odlicza źle podatki i rabaty jako całość ( być może ), a powinno to zostać podzielone. 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o podpowiedzi, pomoc,
Dawid

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 6/28/2019 at 8:32 PM, design4VIP said:

" cena wychodzi mniejsza niż powinna" niezbyt wiele wnosi. Jakieś konkret? Jaka jest, jaka powinna? Jak masz liczone rabaty? Zbyt mało szczegółów zeby cokolwiek odpowiedzieć w konretach 

Mam na myśli rabat przed podatkiem.

Mam rabat dla stałych klientów. Utworzona grupa: stały klient z 20% rabatem na wszystko co sobie doda do koszyka.

Ta opcja automatycznie stosuje rabat po opodatkowaniu, ale potrzebuję go, aby zastosować rabat przed podatkiem. Obliczając procent podatku od ceny po obniżonej cenie, a nie od starej ceny. Czy jest jakiś sposób na wdrożenie tego? 


Przepraszam, że tak późno i dziękuje za poradę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 10/11/2019 at 6:22 PM, MSLED said:

Z tego co mi wiadomo w ustawieniach rabatu(reguła cenowa katalogu) zaznaczasz czy rabat ma być liczony od netto czy od brutto.

Okazało się, że problem był ale gdzie w moich własnych obliczeniach najprawdopodobniej. Bo teraz jak wyliczam wszystko ( jakkolwiek bym nie wyliczał ) wychodzi dobrze. 
Tak czy inaczej myślę, że temat warty poruszenia i tak jak piszesz o regułach, oraz netto, brutto itp. - przyda się komuś ta informacja. Ja sam przez to wszystko właśnie na początku się zmieszałem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...