Jump to content
  • 0

podsumowanie w brutto presta 1.7


Hancek

Question

jak zmienić aby podsumowanie zamówienia było w kwocie brutto sklep ma być w netto ale już suma jaką klient widzi na ostatnim etapie podsumowanie koszyka aby byłą w brutto

który plik w prescie 1.7 odpowiada za koszyk i jak go zmienić aby na samym końcu byłą kwota brutto

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Takie działania są z tego co wiem w Polsce zabronione, by klient do koszyka wrzucał produkty w kwotach netto i dopiero w koszyku dowiadywał się, że do tego jest jeszcze VAT.... no ale ... to Twoja strona.

2. Nie wiedząc jaki szablon, czy jedziesz na standardowym koszyku czy modyfikowanym to możemy jedynie przypuszczać, że chodzi pliki w  themes/szablon/templates/checkout oraz w podfolderze _partials

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzięki za odpowiedź sklep ma być hurtownią tylko dla firm wszystko w cenach netto mam ustawione jako B2B i chodzi oto aby podsumowanie koszyka wyglądało tak jak wyglądają faktury czyli

produkty netto - (kwota netto)

przesyłka - (kwota netto)

podatek VAT - (kwota podatku)

suma brutto -  (kwota brutto)  (czyli kwota jaka będzie do zapłaty)

a w tej ostatniej lini mam przypadku pojawia mi się "razem netto" (na screnie tłustym drukiem) i to będzie mylić klienta jako kwota do zapłaty a dopiero w mailu dowie się że do zapłaty jest więcej

możesz podpowiedzieć jak w tym pliku zrobić tą zmianę ?

szablon clasic

koszyk.jpg

Edited by Hancek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A nie prościej będzie jak dodasz wyświetlanie cen netto i brutto na stronie, a cały sklep ustawisz pod ceny brutto ?

Zrobiłem coś takiego na sklepie hurtowni żeglarskiej i nikt na te rozwiązanie nie marudzi.

 

Ewentualnie przychodzi mi do głowy jeszcze rozwiązanie z ustawieniem na grupie klientów cen netto. Nie mam jednak teraz za wiele czasu by sprawdzić, czy będzie to tak działać jak chcesz.

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za pomysł, z tymi cenami netto i brutto nie pomyślałem o tym. Na grupach klientów przy ustawieniu netto (tak właśnie mam) robi podsumowanie w netto. W sumie wydaje mi się że to błąd presty podsumowanie zawsze powinno być w brutto niezależnie od tego czy wyświetlane są ceny netto czy brutto dla klientów. Dzięki za pomysł z tymi podwójnymi cenami.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...