Jump to content

paypal 4.4.4 currency not accepted


Recommended Posts

Pozdravljeni,

rad bi nekako uredil plačevanje z paypal ampak v hrvaški spletni trgovini.

Nikakor ne najdem kako bi v določenem koraku spremenil ceno iz HRK v €, ker seveda Kune niso podprte.

Sem našel nekaj rešitev toda nobena ne deluje na paypal ver. 4.4.4 ali 4.4.6, prestashop 1.7 ...

Ima kdo kakšno idejo? 

Link to comment
Share on other sites

 a trgovina je samo v hrvaščini in Kunah? trgovina bi morala imeti vsaj še evro nameščen, potem pa nastavi v nastavitvah za plačila tako kot je v sliki in poskusi.

V vsakem primeru pa bo paypal sam spremenil v tvojo željeno valuto.

image.thumb.png.f210a38ccca15214cda3791c6e03b6c9.png

Link to comment
Share on other sites

Hmm tole mi zgleda pre enostavno. Trgovina je samo v hrvaščini, aktivne valute so HRK oz RON (imam enak problem na dveh straneh romunsko in hrvaško...) in EUR-o. Aktivni jezik je samo Hrvaščina (oz. Romunščina).

Mislim da sem že probal kot si prikazal, testiram še enkrat javim.

Hvala malcek!

Link to comment
Share on other sites

Ma woot, se posuvam s pepelom. Sem probal vse kombinacije pa nikakor mi ni ratalo sedaj pa seveda deluje.

Odlično malcek ! Zelo hvala !

Imaš še idejo kako naj se stranke opozori da je samo plačilo paypal v €, sicer bom dal v pogoje in kakšen napis pri izbiri plačila ... Le vprašam če maš kakšno ready to go rešitev.

Zelo hvala še enkrat. 

Link to comment
Share on other sites

No sem se prenaglil. Ja zadeva deluje če nastavim kot si prikazal samo če imam izbrano valuto EUR (ko nakupujem), če izberem RON oz HRK mi pa niti ne pokaže Paypal plačila.

Bral sem da naj bi bilo bolje nastavit na Customer currency, ampak prav tako ne deluje ok.

Kar bi rad je da imam vse cene v RON ali HRK, pa da na zadnjem koraku samo pretvori ... s starim modulom se je to dalo z novim ne najdem rešitve.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdravljeni!

Ni sicer enaka težava s paypalom, kot je opisana v začetku te teme. Moja težava je,  da mi nikakor ne uspe vzpostavit paypal modula, ko pridem do točke 3, ko bi moral testirati povezavo s paypalom, se enostavno ne zgodi nič oz. me vrže na prazno stran, nedelujočo.

Ali ima še kdo podobne težave oz. jih je imel in kako ste potem rešili težavo?

Že vnaprej hvala za odgovor in lp,

Tadej

Link to comment
Share on other sites

Težavo z valuto sem rešil sam, s predelavo skripte (paypal modula), da preden pošlje podatke "konvertira v EUR".

Sicer sem se nekaj lovil ja na začetku ja, ker so spremenili določene zahteve (ssl, itd ...), bi pa moral videt da povem več. Ker zavisi od verzije preste, verzije paypal-a, ter strežnika na katerem je nameščen.

Najlažje je če me kontaktirate na ZS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...