Jump to content
  • 0

Serwer SMTP w chmurze


Mrozu

Question

W ciągu ostatniego roku nie aktualizowałem ani nie zmieniałem nic w skrypcie mojego sklepu, jednak zauważyłem, że nie dostaję powiadomień o złożonym zamówieniu. Co gorsza moi klienci skarżą się , że też nie dostają emaila o złożonym zamówieniu, otrzymanej płatności czy wysyłce paczki! To poważny problem jak klient nie wie co się dzieje z jego zamówieniem. Jak się okazuje te wiadomości czasem dochodzą ale ostatnio często wpadają do folderu spam albo w ogóle nie dochodzą do skrzynek klientów.

Administrator serwera na którym stoi sklep powiedział, że nie ma wpływu na jakość adresu IP z którego wysyłamy pocztę  i poradził podpiąć jakiś wyspecializowany serwer SMTP w chmurze. Czy myślicie że taki dedykowany serwer SMTP pomoże w dostarczaniu wiadomości? Czy możecie polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja powiem, że różnie bywa z tymi adresami IP. Szczególnie w OVH zdarzało mi się, że dedykowane serwery miały spaloną historię IP. Były używane przez poprzednich klientów kij wie do jakich celów przez co znadowały się na wszelkich RBLach i Black Listach.

SMTP w chmurze pomaga chrocić reputację nadawcy pod warunkiem, że sam sobie jej nie zepsujesz (czyli musisz wysyłać przydatne informacje a nie niechciany spam).

Jaka platforma? Jak dla mnie najlepszą dostarczalność na polskie skrzynki: onet, wp, interia jak i do gmaila ma Freshmail

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...