Jump to content

Jak zvýšit návštěvnost / konverze?


Willie_Mays_Hayes

Recommended Posts

Zdravím osazenstvo Presta fóra! :)

Už pár měsíců marně přemýšlím nad tím, jak v mém e-shopu zvýšit konverze, případně samotnou návštěvnost. Na web mi zavítá v průměru asi 40 lidí denně, ale proběhne cca 0-3 objednávky týdně. Zkusil jsem i PPC reklamu na Skliku, ale bez výraznějších výsledků.

Napadá vás, co by se na mém e-shopu dalo změnit, aby se z návštěvníka stal zákazník?

Děkuji předem za odpovědi :)

Link to comment
Share on other sites

Pokud chces neco delat s konverzi, tak si nainstaluj do stranek google analytics a sleduj proc ti lide prichazeji na stranky, kde odchazeji a odhaduj proc. Pokud ti prichazeji na blba klicova slova tak je musis zmenit, pokud ti odchazeji, tak tam nenasli co hledaji. Benz e se konverze u eshopu pohybuje mezi 3% ve spickove promakanych obchodech 4%. Pokud nemas doresene zakladni veci, tak ti ppc ani sklik uplne nezachrani. Misto modulu na rychlou objednavku si spis kup knihu google analytics a neco o SEO :)

Link to comment
Share on other sites

Google Analytics právě používám. Nejvíce lidí chodí na klíčová slova "retro trička" nebo "retro trika", na které je můj web logicky první. Nejvíce se ale hledá fráze "trička s potiskem", kde je velká konkurence a na můj odkaz se v přirozených výsledcích vyhledávání skoro nikdo nedostane.

Konverzní poměr e-shopu je podle GA 0,76 %, nejvíce objednávek přišlo ze Seznamu (logicky díky cíleným PPC inzerátům), ale z 1712 návštěv proběhlo jen 14 objednávek. Na druhém místě je Google s 690 návštěvami a 8 objednávkami.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Čau, taky jsem pár let zpátky řešil problém s prodejností a malou návštěvností mojeho e-shopu s lyžařským vybavením. V tomto případě pokud nevíš jak na to a ani nemáš známého, který by ti s tím pomohl, je lepší se obrátit na nějakou agenturu, která ti se vším pomůže. Zapracovali jsme na PPC a FB reklamě, na analýze konkurence a na analýze klíčových slov a za pár měsíců to bylo s prodejností o poznání lepší :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Určitě zapracovat na reklamě. Pokud teda chcete opravdu výsledky a v tomhle se moc nevyznáte, tak určitě odborníka na SEO atd. Mě třeba pomohli tady . Dost se to pak začalo právě s prodejem lepšit. Jinak jsou i stránky, kde jsou popsány určité postupy, jak docílit zlepšení prodejů na eshopu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...