Jump to content

Problem z koszykiem - pozwala zamówic produkty, których nie ma na stanie


ptrkoper

Recommended Posts

Witam,

mam następujący problem - gdy z poziomu koszyka zwiększe ilość zamawianych produktów, na ilość większą niz dostępne na stanie, zamiast komunikatu o braku takiej ilość mogę normalnie przejsć do realizacji zamowienia. Komunikat ten wyświetla sie tylko po odświeżeniu strony jednak w dalszym ciągu zakup nie jest blokowany. Sklep jest na szablonie od Codezeel. Na standadrowym szablonie zakup jest prawidłowo blokowany.

W trybie debugowanie, w konsoli nie znajduje żadnych błędów.

Może ktos pomoże albo nakieruje jak zdiagnozowac co jest przyczyna tego błędu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie. Mam jeszcze jeden problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Na stronie produktów działaja prawidłowo szystkie metody sortowania opócz tej po dostępnośći produktów, a chciałbym aby to było domyślne sortowanie. W Preferencje > Produkty próbowałem różnych ustawień, ale nic nie pomaga.

Jakieś wskazówki gdzie mogę szukać przyczyny? wersja presty 1.7.3

Link to comment
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć gdzie może być przyczyna. Sugeruję zainstalować nową wersję Prestashop lub ją upgradować przez moduł 1-Click Upgrade. Lub spróbować podmienić pliki odpowiedzialne za sortowanie. Szczególnie .tpl od używanego szablonu.  

Link to comment
Share on other sites

Po wciśnięci przycisku sortowania po dostępności w adresie przeglądarki pojawia się  ...accessories?order=product.position.asc

I chyba tu jest problem bo w poszczególych kategoriach faktycznie sortuje po pozycji zamiast po dostepności. sprawdziłem na tej czystej wersji na ktorej diagnozowałem wcześniejszy błąd i tam też występuje ten sam problem.

nie znalazłem nigdzie na forum żeby ktoś raportował taki problem. Spróbuje jeszcze upgradeowac wersje presty może to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...