Jump to content
  • 0

rozdzielanie zamówienia klienta


zielonysmok

Question

Cześć. Mam następujący problem w swoim sklepie: zdarzyły mi się dwie sytuacje, w których jeden i ten sam klient w tym samym czasie dokonał dwóch różnych zamówień (pierwszy problem jest taki, czy klient sam dokonał takich dwóch różnych zamówień czy to presta rozdzieliła mu jedno zamówienie - indeks dwóch różnych zamówień jest taki sam). Drugim problemem jest to, że dla tych dwóch różnych zamówień koszty wysyłki są zupełnie inne niż powinny być, na przykład pierwsze zamówienie powinno mieć koszt wysyłki 50zł, a wyszła darmowa dostawa, a drugie zamówienie powinno mieć koszt wysyłki 25zł a wyszło 15zł.(15zł to mój domyślny koszt wysyłki - wychodzi wtedy tak, że gdy jeden klient składa w tym samym czasie 2 różne zamówienia to presta nie przypisuje kosztów wysyłki (kurierów) tych, których ustawiłam dla danej wagi zamówienia i produktów tylko wybiera te najtańsze ze wszystkich możliwych.
Może ktoś miał podobny problem? Może ktoś wie jak to rozwiązać? Proszę o pomoc 1f642.png:)

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie. Posiadam na dane produkty różnych kurierów i rozdzieliło według tego. Jak można to rozwiązać? Mam różne produkty, które wymagają różnych kosztów wysyłki. Niektóre udało mi się dostosować do jednego kuriera, ale na inne musiałam stworzyć osobnego kuriera... rozdziela mi zamówienie wtedy gdy ktoś kupi produkty dla których są różni kurierzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już teraz wiem, że presta rozdziela zamówienie gdy produkty dodane do koszyka mają róznych przewoźników, Poradziłam sobie z tym Tworząc kombinacje danego produktu. Jednak gdy dla 3 produktów udało mi się stworzyć kombinacje i wszystko się ładnie zapisywało, tak dla czwartego produktu presta niby aktualizuje ustawienia ale nic się nie może zapisać... jakby nie reagowała na zmiany wprowadzane w produkcie. Wyczyściłam pamięć podręczną, wylogowałam się i zalogowałam z powrotem ale dalej nie wprowadza zmian dla produktu. Co mogło się stać?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...