Jump to content
  • 0

Brak strzałek w galerii zdjęć


konfacela

Question

Podczas wprowadzania małych modyfikacji na stronie sklepu m.in zmiany wielkości zdjęć zrobiłam kuku:/

Zdjęcie główne produktu nie powiększa się po kliknięciu (jest ikona zobacz zdjęcie) na zdjęcie główną miniaturę.

Dopiero po otwarciu kolejnego zdjęcia otwiera się ono większe ale bez strzałek do przewijania .

Co mogłam przestawić w ustawieniach? Bo nie widzę żadnego modułu odpowiedzialnego za to.

https://www.konfacela.com.pl/misie-z-imieniem-dziecka/570-mis-z-imieniem-dziecka-rozmiar-m.html

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Strzałek nie ma dlatego, że usunęłaś cały kod odpowiedzialny za obsługę zdjęć z użyciem mechanizmów presty. Otwiera Ci się bezpośrednio zdjęcie w przeglądarce, a nie zdjęcie korzystające z mechanizmów presty. A to mega różnica.

Pierwsze zdjęcie się także otworzy bez problemu po kliknięciu na miniaturkę.

Przywróć oryginalne pliki, bo ot tak nie ma mowy o naprawieniu tego. Musiałabyś cofać po kolei każdą zmianę sprawdzając co chwilę czy problem został usunięty.

 

BTW: Zmieniałaś czcionki nie zwracając uwagi, że font zastosowany na stronie nie ma polskich znaków (są ale z użyciem innego fonta, co perfidnie widać)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Maciej nie usuwałam żadnego kodu. Zmienialam jedynie rozmiar zdjęć i dodawałam atrybuty. Specjalnie dodałam dwa linki jeden do produktu bez atrybutu gdzie się wszystko dobrze otwiera w galerię przesowną a drugi produkt gdzie po dodaniu atrybutów tej funkcji nie ma. Specjalnie edytowalam produkt który ma poprawnie wyświetlane zdjęcia - przestają się wyświetlać po dodaniu atrybutów.  Wiem ze można otworzyć zdjęcie klikając na dolne miniaturki ale to na głównej jest ikonka "zobacz zdjecie". Poza tym żeby zobaczyć klejne to trzeba zamknąć. 

 
Edited by konfacela (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Coś musi być nie tak w kodzie skoro masz takie kwiatki.

Czekaj... bo nie bardzo rozumiem o co chodzi. O jakich 2 produktach mówisz ? Jakich atrybutach dokładnie ?

 

EDIT:

Z tego co widzę część produktów "starych" masz dobrze działające. Pokaż mi jak wygląda konfiguracja w zakładce Zaawansowane > Wydajność.

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prześledziłam na prawidłowym produkcie ścieżkę zmian i problem z otwieraniem zdjęć pojawia się w momencie dodania do produktów atrybutów: wybierz kolor, rozmiar itp.

tu masz dwa linki: oba produkty są w sklepie jednoczesnie więc to musi być związane ze zmianami.

 

na innym forum ktoś coś wspomniał o błędziew  js ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To link do innego forum http://prestashopforum.pl/index.php/topic,18357.0.html

Sklep jest na wersji 1.6.11.20  - aktualizowany.

Najdziwniejsze jest że jak edytuje poprawnie działąjący produkt to przestaje działąć a dodaje do niego nowy opis, zdjęcia i atrybuty. Robiąc wszystko oddzielnie i sprawdzając efekt ewidentnie widać że to atrybuty powodują problem.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U ciebie jest także komunikat z błędem. Jednak ze względu na włączone cache niewiele mogę tam sprawdzić.

ReferenceError: productPriceTaxIncluded is not defined[Więcej informacji] v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:508:78
	updatePrice v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:508
	updateDisplay v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:505
	findCombination v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:452
	<anonimowa> v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:396
	j v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:2
	fireWith v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:2
	ready v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:2
	K v_20_1f1d6d73cdd657829724100c9651cabb.js:2

Wyłącz całkowicie pamięć podręczną i cache dla strony. Dodatkowo ustaw stronę w trybie tworzenia (kompiluj szablon zawsze).

 

Później musisz usunąć błąd, który tu się pojawił.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Debuger dalej pokazuje odwołanie do plików z cache.

Aby usunąć błąd trzeba po prostu sprawdzać pliki, jeden po drugim. Duże ułatwienie będzie jak będzie dostęp do pełnych ścieżek bez cache. Później przejrzeć trzeba ten plik i próbować zlokalizować błędy w składni. Obstawiam, że gdzieś nie został zamknięty jakiś znacznik tak jak trzeba i dlatego reszta się sypie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...