Jump to content
  • 0

Podstawowy szablon do edycji prestashop 1.6.1.0


sieczken

Question

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc ponieważ. Byłby ktoś w stanie powiedzieć mi gdzie znajdę lub dostanę czysty temat (szablon/theme) do edycji dla prestashop 1.6.1.0 ponieważ po stworzeniu z default-theme zawsze mam jakiś problem, korzystam z dokumentacji presty i w zasadzie w ogóle nie działają tam sposoby opisane, mianowicie:

- stworzenie folderu z własną nazwą tematu i przekopiowanie plików z tematu default-theme (nie widać jej w panelu administracyjnym)

- po wyeksportowaniu tematu default-theme, a następnie zaimportowaniu go spowrotem dodaje się nowy temat, lecz nie ma w ogóle w folderze themes nowego folderu z tym tematem (tak przy eksportowaniu nadałem nową nazwę tematu)

- dodanie nowego tematu bazując na default-theme, menu się wykrzacza (na to znalazłem rozwiązanie wyczyszczenie modułu blocktopmenu) oraz całkowicie nie widoczna staje się lewa kolumna (promocje, nowe przedmioty, nasze sklepy itp) wchodząc na przykład w jakąkolwiek kategorie z blocktopmenu, jedyne co udało mi się ustalić to problem jest w bazie danych

- mało tego po dodaniu nowego tematu i powrocie do default-theme w bazie się coś psuje i menu jest nadal wykrzaczone i pewnie dzieją się setki dodatkowych problemów, a mimo to szablon działa nie wyrzucając żadnych blędów

- wszystko co wyżej wymieniłem dzieję na świeżo zainstalowanej preście na localhost (xampp)

Z tego co wiem to nie powinno się opierać tworzenia nowego tematu na default-theme tylko należy dodać nowy, ale żadna z opcji mi nie działa i nie mogę od ponad 2 tygodni znaleźć rozwiązania. Gdybym stworzył na podstawowym temacie, który jest dostępny zaraz po instalacji własny szablon to nie miałbym potem problemu z jego eksportowaniem?

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

I tak robiłem jednak według sposobu , który wymieniłeś menu się rozjeżdża co udało mi się naprawić, ale jeszcze znika całkowicie lewa kolumna na podstronach udało mi się ustalić że jest coś nie tak w bazie danych, ale dziękuję za odpowiedź.

Więc jeżeli będę działał na defaultowym szablonie nie będę miał problemów z późniejszym przeniesieniem sklepu na serwer itp? Bo póki co działam na localhost

Edited by sieczken (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...