Jump to content
  • 0

Stała pozycja w szablonie Dodaj do koszyka


koronagamer

Question

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Po pierwsze masz niestandardowy szablon, a ja nie mam szklanej kuli i nie wiem jaką ma strukturę plików.

Po drugie z nas dwóch to Ty nabijasz posty ponieważ nawet nie chce Ci się zajrzeć samemu ani do plików ani do panelu tylko od razu pytanie na forum. Gdybyś zapoznał się  z panelem, i modułami miałbyś dużo łatwiej i szybciej.

Po trzecie jakie pytanie taka odpowiedź:

On 12/28/2018 at 10:39 PM, koronagamer said:

Gdzie tego szukać? W plikach szablonu czy w adminie?

 

 

15 hours ago, endriu107 said:

W plikach.

Po czwarte proszę nie myl pomocy z wykonywaniem pracy, pomoc polega na tym że ktoś komuś pomaga ale to zainteresowany wykonuje pracę, natomiast oczekujesz że ja będę wykonywał pracę i pisał Ci krok po kroku co masz robić.

Po piąte postaram się więcej nie nabijać licznika postów przy Twoich pytaniach.

 

Powodzenia

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakiego pliku szukać, szablony może są niestandardowe...

Szklana kula ich nie tworzy, są tworzone według jakiegoś schematu znajdują się tam pliki .tpl w jakim pliku może się znajdować stała wysokość kontenerów i tyle...

Jaka wykonywana praca... chce sam sobie pomóc ale wskazówka w plikach i pisanie, że jakie pytanie taka odpowiedz to zdecydowanie nabijanie postów i brak chęci pomocy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wtrace sie troche.... tak jak piszesz: szablony sa tworzone wedlug "jakis" schematow. Kazdy tworca ma swoj indywidualny. A juz jezeli chodzi o filtrowanie to juz wyzsza szkola... niektorzy tworza szablon wyswietlania miniatur poprzez JS. Sa tez metody pobierania szalonu miniatur wzgledem product-list. Takze tutaj, bez np. linka do sklepu czy podania przynajmniej nazwy i autora szablonu to  magia i telepatia nie pomoga. Takze zastanow sie, czy chcesz pomocy i udzielasz pelnych odpowiedzi na zadane przez specow pytania czy szukasz deva do wykonania zlecenia komercyjnie. Forum ma tylko za zadanie zaznaczenie rozwiazania a cala praca z analiza i dochodzeniem do rozwiazania to juz praca dla pytajacego....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Zobacz na obrazek który załączyłeś, i zastanów się dlaczego przyciski są na różnej wysokości. Wg mnie przyczyną są nazwy produktów, zajmują odpowiednio 2 i 1 wiersz.
2. Za pomocą fireBuga (lub podobnego narzędzia) ustal jak nazywa się element który te nazwy przechowuje
3. W regule css dla tego elementu określ jego wysokość np: height: 40px;
4. Dobrym miejscem dla tej reguły będzie plik custom.css


Tyle mi mówi moja szklana kula :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

<h1 class="h3 product-title" itemprop="name"> ta klasa jest odpowiedzalna za 2 wierzową nazwę

 

custom.css znalazłem w assets w katalogu szablonu, ale tutaj nic takiego nie ma product-description po zmianie na 40px zmieniła się wysokość białej ramki do okoła produktu na mniejszą

Może gdzieś indziej jest problem jakaś klasa od dłuższych nazw?

Czy plik css główny do którego odnosi się plik szablonu może mieć coś współknego?

nazwę CALL OF DUTY INFINITE WARFARE PS4 skraca do CALL OF DUTY INFINITE...
nazwę METAL GEAR SURVIVE SURVIVAL PACK DLC PS4 do METAL GEAR SURVIVE SURVIVAL...
nazwę DYING LIGHT THE FOLLOWING ENHANCED EDITION PS4 do DYING LIGHT THE FOLLOWING...

 

atc_qty {
    display: inline-block;
    width: 40px;
    border: 1px solid #cecece;
    background: #FFF;
    padding: 10px 0px;
    text-align: center;
    top: 2px;
    margin: auto;
    position: relative;
    margin: 0px 5px 0px 0px;
}
 
.product-description {
    min-height:130px;
}
 
#products .thumbnail-container {
    min-height:368px;
}
 
.atc_div {
    margin-top:10px;
}

.footer-container .h3 {
    color: white;
    text-transform: none;
}

.footer-container h4 {
    color: #fff !important;
    text-transform: none !important;
}

.block_newsletter .btn-primary {
    background-color: white;
    color: black;
    margin-left: 15px;
}

.cm-h4 {
    font-size: 24px !important;
}
 
 
.atc_spinner {
    -webkit-animation-name: spin;
    -webkit-animation-duration: 4000ms;
    -webkit-animation-iteration-count: infinite;
    -webkit-animation-timing-function: linear;
    -moz-animation-name: spin;
    -moz-animation-duration: 4000ms;
    -moz-animation-iteration-count: infinite;
    -moz-animation-timing-function: linear;
    -ms-animation-name: spin;
    -ms-animation-duration: 4000ms;
    -ms-animation-iteration-count: infinite;
    -ms-animation-timing-function: linear;
     
    animation-name: spin;
    animation-duration: 4000ms;
    animation-iteration-count: infinite;
    animation-timing-function: linear;
}
@-ms-keyframes spin {
    from { -ms-transform: rotate(0deg); }
    to { -ms-transform: rotate(360deg); }
}
@-moz-keyframes spin {
    from { -moz-transform: rotate(0deg); }
    to { -moz-transform: rotate(360deg); }
}
@-webkit-keyframes spin {
    from { -webkit-transform: rotate(0deg); }
    to { -webkit-transform: rotate(360deg); }
}
@keyframes spin {
    from {
        transform:rotate(0deg);
    }
    to {
        transform:rotate(360deg);
    }
}
 
 
#products .thumbnail-container:hover .highlighted-informations, .featured-products .thumbnail-container:hover .highlighted-informations, .product-accessories .thumbnail-container:hover .highlighted-informations, .product-miniature .thumbnail-container:hover .highlighted-informations {
    bottom: 9.525rem;
}
 
#products .highlighted-informations, .featured-products .highlighted-informations, .product-accessories .highlighted-informations, .product-miniature .highlighted-informations {
    bottom: 5rem;
}

#left-column {
    padding-left: 0;
}

/* OPIS KATEGORII 

.block-category.card.card-block.hidden-sm-down {
    background: #4eab04;
    text-align: center;
}

.block-category .h1 {
    color: #fff;
}

#category-description p {
    color: #fff !important;
}

.block-category .category-cover {
    display: none;
}

.block-category.card.card-block.hidden-sm-down {
    min-height: unset;
}

*/

#category-description {
    margin-left: 30px;
	display: contents;
}

.block-category .category-cover {
    position: unset !important;
    right: unset !important;
    bottom: unset !important;
    float: left;
	margin-right: 15px;
}

.block-category .category-cover img {

    width: unset;
}

 

Najdziwniejsze jest to, że w popularnych produktach nie ma tego błędu tylko podczas filtrowania

iiii.png

Edited by koronagamer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak pisalem wczesniej, za wyswietlanie po filtrowaniu odpowiada modul filtra, czyli BlockLayered. Ten zazwyczaj, w standardowym rozwiazaniu, buduje liste produktow przez JS, czesto ten blad aie poprawia w szablonach zeby korzystal z product-list. Jednak bez linka czy tym podobnych ciezko okreslic jak to jeat u ciebie dokladnie. 

Dwa, kolega juz wspomnial, zebys skorzystal z firebuga (pkt. 2), wtedy uzyskasz dokladny plik css jak i dokladnie linijke w tym pliku, w ktorym szukac elementu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

www.grykorona.pl

Czy ten FireBug to Firefox dla developerów? znalazłem FireBuga ale działa tylko na linuxie

W Firefoxie dla developerów po wybraniu zbadaj element widze to samo co w zwyklym firefoxie

https://www.mozilla.org/pl/firefox/developer/?utm_campaign=switch&amp;utm_content=landingpage&amp;utm_medium=lp&amp;utm_source=firebug

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pod PPM masz w kontekscie "zbadaj elment". Klikajac w wybrany element strony otrzymujesz jego dane, m.in. sciezke i elemnty stylu. W standardzie firefox czy chrome ma podstawowego firebuga i dla prostej developerki jest jak najbardziej wystarczajacy. 

Klikasz na element i sprawdzasz w jakim pliku masz jego style, w ktorych linikach poszczegolnych plikow. W ramce styli mozesz testowo pozmieniac wyswietline style i wstepnie dopasowac co i jak zmienic zeby uzyskac odpowiedni efekt. Pozniej tylko zmiany przeniesc do wskazanego pliku i pozamiatane

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bardzo dziękuje atomek! To rozwiązało problem. W tym momencie mój szablon wyświetla poprawnie.

Chce dodawać w sklepie zdjęcia z gier, ale mają białe tło w podglądzie,

Mam dalszy problem teraz z modułem Perfect Thumbnails, który zakupiłem.

Ustawiłem go tak jak potrzebuje i rozwiązał mój problem w produkcie(http://grykorona.pl/index.php?id_product=23&amp;id_product_attribute=2&amp;rewrite=world-of-warcraft-60-dni-prepaid-eu&amp;controller=product#/1-wybierz_wersje_-do_pobrania) ale rozwalił mi listę produktów filtrowanych i popularne ,(http://grykorona.pl/index.php?id_category=51&amp;controller=category) (http://grykorona.pl/index.php) włączyłem zachowanie proprocji dla zdjęc large i home.

Wydaje mi się, teraz że nie da się tego naprawić i najłatwiejszym sposobem byłoby usunąć ten podgląd i ustawić na podgląd, który po naciśnięciu na zdjęcie po prostu je pokazuje całe.

Czy dobrze kombinuje? Możecie coś doradzić?

Podgląd zdjęcia to ustawienie szablonu? Czy jeśli dobrze kombinuje pomożecie mi zmienić jego funkcję żeby pokazywał tylko samo zdjęcie

W temacie który umieściłem jest zdjecie jak to wygladało wcześniej  i co chciałem usunać....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

/* wyłączenie białego tła na podglądzie */

#product-modal .modal-content .modal-body .product-cover-modal {
    background: none;
}

#product-modal .modal-content .modal-body .product-images img {
    background: none;
}


/* wyłączenie wyswietlania opisu produktu na podglądzie */

#product-modal .modal-content .modal-body .image-caption {
    display: none;
}


Wklej ten kod do custom.css, pozbędziesz się z podglądu opisu produktu i białego tła ze zdjęć.

Jest jednak małe "ale". Aby zdjęcia nie miały tła musisz je odpowiednio przygotować za nim załączysz je do produktu, tzn muszą być w formacie png bez tła tak jak np w tym produkcie
http://grykorona.pl/index.php?id_product=29&id_product_attribute=0&rewrite=dying-light-the-following-ps4&controller=product - zdjęcie okładki produktu,


Tutaj http://grykorona.pl/index.php?id_product=23&id_product_attribute=2&rewrite=world-of-warcraft-60-dni-prepaid-eu&controller=product#/1-wybierz_wersje_-do_pobrania oryginalne zdjęcie okładki miało  białe tło, więc w tym przypadku to rozwiązanie nie zadziała.


Do pozbycia się zbędnego tła ze zdjęcia możesz użyć jakiegoś programu do obróbki grafiki, np darmowego Gimpa.


Zdjęcia typu home_defalut wygeneruj tak żeby miały stałe wymiary, w tym module chyba??? musisz wyłączyć dla tego typu zdjęcia zachowanie proporcji, będziesz miał wtedy równo ułożoną listę produktów.

Nie znam tego modułu, więc pytania kieruj do jego autora.


Uważaj na to co wklejasz do kodu, w custom.css masz teraz na końcu jakiś śmieć, ustaw edytor na kodowanie utf-8.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wrzuciłem kod co custom.css, usunełem też w tym produkcie tło GIMPEM.

http://grykorona.pl/index.php?id_product=23&amp;id_product_attribute=2&amp;rewrite=world-of-warcraft-60-dni-prepaid-eu&amp;controller=product#/1-wybierz_wersje_-do_pobrania

W tym momencie wyłączyłem moduł Perfect Thumbnails. Nie da się w nim ustawić stałych wymiarów, ma ograniczone możliwości, wybierając zachowanie proporcji dla home lub large w podglądzie wszystko wygląda świetnie, ale lista produktów się rozwala. Mimo wszystko napisze do autora i poproszę o dodanie tej funkcji w przyszłości.

Czy da się przerobić podgląd zdjęć w custom.css, aby nie wyświetlał home po prawej do wyboru?

Czy da się przerobić, że po kliknięciu na lupkę w produkcie zobaczymy oryginalny obraz, który wrzuciliśmy beż żadnych białych wstawek?

Bardzo dziękuje za pomoc

 

Bez tytułu.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Używam Notepad+ i ustawiłem kodowanie na utf-8 była tam spacja, która zrobiła tego śmiecia. Pliki na serwer wrzucam FileZilla

Lepiej przerzucić się na inny edytor?

Teraz z okładki usuneło białe tło - http://grykorona.pl/index.php?id_product=23&amp;id_product_attribute=2&amp;rewrite=world-of-warcraft-60-dni-prepaid-eu&amp;controller=product#/1-wybierz_wersje_-do_pobrania

Czy da się przerobić podgląd zdjęć w custom.css, aby nie wyświetlał home po prawej do wyboru?

Czy da się przerobić, że po kliknięciu na lupkę w produkcie zobaczymy oryginalny obraz, który wrzuciliśmy beż żadnych białych wstawek?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prosze się zapoznać z regulaminem forum: 

Szczególnie proszę zwrócić uwagę na ten punkt:

1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobrze, otworze nowy temat użyłem kodu od Atomka i rozwiązałem swój 1 fix w sklepie :)

Czy da się przerobić podgląd zdjęć w custom.css, aby nie wyświetlał home po prawej do wyboru?

#product-modal .modal-content .modal-body .product-images img {
    display: none;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...