Jump to content
  • 0

Presta 1.7.4.4 nie zapisuje pewnych rzeczy.


Dadi

Question

Miał ktoś przypadek? Bo nie znalazłem przez Search. Sklep odpalony 2 tyg temu - płatność moduł Dotpay i paypal. Zamówień na razie mało, ale na 20 znalazłem takie 4 problemy.

1 zamówienie problematyczne:
Presta: zamówienie przyjęto, płatność wskazana jako Dotpay,
PayPal: płatność przyjęto na PayPal, a nie Dotpay

2 zamówienie problematyczne:
Presta: nie zarejestrowała jego zamówienia!!!, ale widnieje jako klient, widać jakie produkty przeglądał i co dodał do koszyka, ale jakoś przeniesiony został do okna zapłaty, a nie zapisano w bazie danych jego zamówienia. Patrzyłem w Mysql ps_orders - nie ma!
PayPal – zapłacił i płatność przyjęta

3 zamówienie problematyczne:
Presta: zamówienie widnieje, nie zaakceptowano jednak płatności i w statucie nic nie ma, ale klient musiał przejść całą procedurę bo zapłacił jakoś.
PayPal: płatność przyjęta

4 zamówienie problematyczne:
Presta: nie zarejestrowała jego zamówienia, widnieje jako klient, nie widać co oglądał, coś dodał do koszyka, bo jest dodany jeden produkt, ale nie widać co i kosztuje 0 zł (oczywiście w sklepie nie ma produktów za 0 zł). Dokładnie takie zapisy są w MySQL też
PayPal – zapłacił i płatność przyjęta

Czy Presta coś by źle zapisywała? Znalazłem na forum, że czasami moduły do usuwania zamówień/klientów (a używaliśmy takiego modułu po testach do czyszczenia sklepu) potrafią namieszać w bazach danych i nie usuną wszystkiego i potem się dziwne rzeczy dzieją w sklepie. Wygląda mi że usunął, bo nie jest zamotane. Po prostu tak jakby co czwartemu klientowi tylko coś nie zostało zapisane w bazie. Jak to możliwe? Ktoś się z tym spotkał? Co mogę zrobić? Problem wielki, bo w payPalu widzę zapłatę i nie wiem co to i za co. Wchodzę do Presty zamówienia- nic. Dopiero szukam po zarejestrowanych klientach czy coś zamówili w ten dzień, co oglądali i co mieli w koszyku. Koszmar. Proszę. Czy ktoś umie pomóc?

Jestem mocnym amatorem!

Dzięki,

Darek

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzięki za zainteresowanie. Mam jednak wątpliwości, bo oglądane przedmioty, koszyk, czy zamówienie jest zapisywane zanim przejdę do płatności i zostaje odpalony moduł PayPal. A już te rzeczy się nie zapisały w powyższych przypadkach. W bazie danych ps_order mam 16 rekordów. A zamówień było 18 jak nic, bo jakoś ludzie przeszli do płatności i zapłacili i w PayPal płatność istnieje. Wchodzę na klientów, patrzę na ich koszyk. Oczywiście kilka osób nie zakupiło nic po rejestracji, ale znajduję tych co mam ich w PayPal i tak rozpoznaję, co oglądali i co im wysłać, ale na dłuższą metę, tak nie dam rady. Tym bardziej, że w jednym przypadku mam w czyimś koszyku coś, ale nie widzę co i jest za 0 zł.Tak jakby Presta nie zapisywała wszystkiego? O co kaman? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W logach znalazłem: Frontcontroller::init - Cart cannot be loaded or an order has already been placed using this cart 

Czy to ten błąd i faktycznie dotyczy modułu Pay pal??

Może ktoś mi bardziej pomóc?

Z góry Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ten komunikat  świadczy o tym że jeden proces został już wykonany zanim kolejny proces sie wykonał i jego wykonanie zostało przerwane. Z reguły tego typu błędy powodują moduły płatności, wysyłki lub np. statystyk. W tym wypadku może być tak że informacja dla Paypala o zamówieniu kończy proces zakupowy zanim on się zdąży wykonać w sklepie, lub ten proces ma sie wykonać w drodze powiadomienia zwrotnego które nie następuje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie rozwiązałem problemu cały czas. Już wiem, że to na pewno PayPal. W paypalu wszystko się zapisuje: kto, ile, za co zapłacił. Presta jednak jedynie czasami nie zapisuje zamówień. Nie ma w ogóle wpisów w mysql. Trochę też znalazłem wątków ludzi, którzy mieli takie problemy z zapisywaniem orderów z paypalem, ale w poprzednich wersjach modułu i presty (od 2013-2017 roku) i nic z tego nie zadziałało. Mam kłopot, gdyż nie zapisują się zamówienia tylko niektórych transakcji poprzez paypal (jedna na kilka i ciężko mi zacieśnić obszar - dlaczego właśnie im?). Może ci co płacą przez portfel - ok, a ci co kartą bezpośrednio z presty (nie ok)? albo na odwrót? ale to tylko domysły. Jestem bezradny!!!
Mam jeszcze pytanie  Po zalogowaniu do Paypal > Ustawienia >Moje narzędzia sprzedaży > Preferencje witryny > Przenoś klientów z powrotem do mojej witryny po dokonaniu płatności:
I tu są 3 zakładki:Automatyczny powrót na stronę po zrealizowaniu płatności w witrynie, Przesłanie danych na temat płatności, Szyfrowane płatności za pośrednictwem witryny. Czy coś tu mam włączyć? czy wyłączyć? Jeśli tak to jaki adres witryny podać dla Presty 1.7.4.4 dla linku "Automatyczny powrót"? Może tu mam błędy? Moduł płatności Paypal darmowy 4.2.2. Płatność kartami i przez portfel. No cóż jeszcze może być spaprane? Dzięki.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...