Jump to content

prestashop "produse din aceeasi categorie"


unulRO

Recommended Posts

Salut!
Sunt nou pe acest forum,si la fel de nou si cu utilizarea prestashop....
^In mare stiu ce si cum,configuratii etc,insa m-am lovit de diverse probleme pe care nu le-am putut rezolva singur.
Daca ma puteti ajuta as fi foarte recunoscator.
eu de curand am facut un site unei firme... http://mobila-fitness.ro am folosit prestashop si am cateva nelamuriri...

Pe pagina principala la http://mobila-fitness.ro am ales care din produse sa apara,la produse recomandate…
Am pus sa apara 15 produse recomandate,cate 3 pe rand,5 randuri.
Cand dau click pe oricare produs din primele 3 randuri…apare si "produse din aceeasi categorie" -aceea banda derulanta,dar…cand dau click pe oricare din produsele de pe ultimele 2 randuri nu mai apare lista aceea derulanda…cu produse din aceeasi categorie…
oare de ce ?

^si as dorii sa stiu daca exista vreun modul sau o chestie ceva cu,care sa creez un block in care sa fie afisate produse similare,sau produse din aceeasi categorie dar sa apara tip block,nu banda derulanta...
As fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta …
Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

uitate la produs, cand il deschizi sus dupa "acasa" i-ti arata calea produsului, la masuta este pus direct in radacina home de produse si categorii, la primele cand le deschizi, apara dupa "acasa" toata calea si grupurile de produse unde se afla, mai verifica unde se afla produsele.
eventual sa vezi cate grupuri de produse ai selectat, daca pui 0 ai infinite de categorii, acolo uitate la categorii in BO la preferinte>produse

Link to comment
Share on other sites

nu am team viewer,ori yahoo costi4066; sau skype costi40; sau pe site la mine live chat


V-am dat add pe id yahoo: costi4066 dar nu mi-ati dat accept.
Cand aveti timp si intrati,mai am mici intrebari simple daca ma puteti ajuta,eventual nu free.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...