Jump to content
  • 0

Plik robots


zielonysmok

Question

cześć. mam już gotowy cały sklep i dzisiaj go włączyłam, ale chyba przeoczyłam jedną sprawę... chodzi mi o plik robots z RUCH-> SEO I URL. Czy nalezy wygenerować ten plik robots.txt i czy mogę to zrobić teraz gdy już cały sklep jest gotowy? Wystarczy tylko nacisnąć "generuj plik robots.txt" czy trzeba jeszcze zrobić coś dodatkowo?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli chodzi o plik robots - jedna uwaga w przypadku gdy masz wersję 1.7 presty - przy automatycznym generowaniu jest w nim błąd. 
Cytat z forum:

Ponieważ 1.7 nadal serwuje wam babola w postaci blokowania googlebota w robots.txt zedytujcie ten plik ręcznie.

Konkretnie  blokowany jest dostęp do pliku theme.css. Czyli google nie może sprawdzić, że strona jest responsywna pod urządzenia mobilne.

Z robots.txt w katalogu głównym na serwerze trzeba skasować linijkę Disallow: * / css / "

 

W przypadku meta jest to opis który widzi użytkownik po wpisaniu jakieś frazy 
- nazwa strony - to przeważnie domena
- Tytuł strony - do 60 znaków - to nagłówek który wyświetla się w wyszukiwarkach ( np. w google na niebiesko)  Jeśli masz firmę lokalną, marka klientowi nic nie powie, ten tekst ma informować co to za strona.  W zależności od asortymentu - sklep pszczelarski, ale akcesoria, miody czy woski ? to ma znaczenie. 
proszę sobie wpisac w google np. frazę sklep pszczelarski i zobaczyć jakie frazy są wyświetalne w top 1-5 
 

Opis meta - to tekst który pojawia się pod spodem tytulu w wyszukiwarkach, bardziej szczegółowy.  Wyświetla się 160 znaków. Należy unikać ogólników typu najlepszy, najwyższa jakość itp to nic dla klientów nie znaczy. 

Przykład złego opis: ( nie wiadomo co to za sklep, ani dlaczego mam wybrać akurat ten) 
Nasz Internetowy sklep pszczelarski oferuje Państwu produkty najwyższej jakości. Nasz asortyment został dobrany tak, aby dostarczyć Państwu pełny zakres

Raczej powinno być np. ogolnie:  wysyłkowy sklep ze sprzętem pszczelarskim 

albo korzyść dla klienta: np. szybka wysyłka, lub jeśli to producent to ten fakt podkreslić. Albo tak zwane słowa akcji: zobacz, sprawdź ofertę itp. 

Sylwia 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...