Jump to content
  • 0

wewnętrzny problem serwera 500


zielonysmok

Question

Cześć. Mam problem. chciałam przetestować system zamówień i stworzyłam fikcyjne zamówienie , później gdy chciałam wejść w szczegóły tego zamówienia to wystąpił komunikat taki jak w załączniku. Na forum znalazłam podobny problem : https://www.prestashop.com/forums/topic/901438-prestashop-1742-has-issues-ah01630-client-denied-by-server-configuration/
ale jestem laikiem i nawet nie wiem w co mam wejść żeby zmienić to ustawienie, mam to zmienić z poziomu klienta ftp czy w bazie mysql ...pomocy...

pobrane.png

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jak włączyć tryb debugowania masz opisane tutaj: https://www.prestashop.com/forums/topic/272660-500-error-błędy-biała-strona-instrukcja-dotycząca-trybu-debugowania/

W wersji 1.7 można to również zrobić z poziomu panelu sklepu w zakładce Zaawansowane > Wydajność, po tym zabiegu na tej stronie powinny się pojawić konkretne błędy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tylko ostatnio jak włączyłam tryb debugowania to miałam bardzo poważne problemy z dostępem do panelu administracyjnego i musiałam przeinstalować sklep. Nie chce znowu czegoś zepsuć bo cały sklep jest juz gotowy i w zasadzie miał być jutro uruchomiony... czy istnieje ktoś kto zalogowałby się do mojego ftp i panelu administracyjnego i spróbował rozwiązać problem? Bo sama chyba nie dam rady,

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tryb debugowania nic nie psuje tylko pokazuje to co jest zepsute. Jeśli coś się posypało wcześniej po włączeniu tego trybu to znaczy że został wczytany sklep bez cache co i tak by się stało wcześniej lub później. Najczęstsze błędy początkujących to właśnie wykonywanie zmian bez odświeżania cache a po kilku miesiącach zdziwienie skąd coś się wzięło.

Te same informacje powinny być w error logu serwera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W czasie wykonywania prac cache powinien być całkowicie wyłączony a kompilacja wlaczona, gdy sklep jest przygotowany do sprzedaży zmieniamy te opcje.

W jaki sposób sklep był instalowany?  Ręcznie czy przy użyciu wbudowanego instalatora hostingu?

Jaka to jest dokładnie wersja presty i jaka jest wersja php na serwerze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wersja PrestaShop: 1.7.4.3

Wersja PHP: 7.1.23

Podczas prac nad sklepem miałam cały czas ustawione w ten sposób: jak w załączniku

image.png.2b7fd6d27a2cf8f9a3599fae758fa450.png

i w cache "użyj pamięci podręcznej" mam ustawione na "nie"

Jeżeli chodzi o ten problem 500 o którym pisałam wcześniej to winny był moduł apaczka, już go wyłączyłam i teraz jest ok. Niestety zmartwiło mnie to, że podczas prac nad sklepem ustawienia nie były ustawione w ten sposób o jaki Pan pisze, czy to może wywołać następne błędy? Co mam teraz zrobić? zostawić te ustawienia jak są? Ponieważ dziś uruchamiam sklep, zostało mi jeszcze tylko dodac przewoźników i wszystko jest gotowe. 

 

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

mam podobny problem

presta 1.7.5 - serwer home.pl

wywala mi błąd po czyszczeniu cache. a błąd wygląda tak:

PrestaShopDatabaseException

HTTP 500 Internal Server Error

Unknown column 'h.live_edit' in 'field list'<br /><br /><pre>SELECT h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit`
FROM `ps_module` m
INNER JOIN ps_module_shop module_shop
ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1)

INNER JOIN `ps_module_shop` `ms` ON ms.`id_module` = m.`id_module`
INNER JOIN `ps_hook_module` `hm` ON hm.`id_module` = m.`id_module`
INNER JOIN `ps_hook` `h` ON hm.`id_hook` = h.`id_hook`
WHERE (h.name != "displayPayment") AND (hm.id_shop = 1)
GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module
ORDER BY hm.`position`
</pre>

  • Exception
  • Logs 2
  • Stack Trace

natomiast na stronie pojawia się


Fatal error: Uncaught Unknown column 'h.live_edit' in 'field list'<br /><br /><pre>SELECT h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit` FROM `ps_module` m INNER JOIN ps_module_shop module_shop ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1) INNER JOIN `ps_module_shop` `ms` ON ms.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook_module` `hm` ON hm.`id_module` = m.`id_module` INNER JOIN `ps_hook` `h` ON hm.`id_hook` = h.`id_hook` LEFT JOIN `ps_module_group` `mg` ON mg.`id_module` = m.`id_module` WHERE (h.name != "displayPayment") AND (hm.id_shop = 1) AND (mg.id_shop = 1 AND mg.`id_group` IN (1)) GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module ORDER BY hm.`position` </pre> thrown in /XXXDOMENAXXX/classes/db/Db.php on line 769

 

pytanie:

jak to rozwiązać? dzięki za pomoc.

in cl

asses/db/Db.php (line 769)
  1.         if ($webservice_call && $errno) {
  2.             $dbg debug_backtrace();
  3.             WebserviceRequest::getInstance()->setError(500'[SQL Error] ' $this->getMsgError() . '. From ' . (isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '') . '->' $dbg[3]['function'] . '() Query was : ' $sql97);
  4.         } elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS')) {
  5.             if ($sql) {
  6.                 throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError() . '<br /><br /><pre>' $sql '</pre>');
  7.             }
  8.             throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());
  9.         }
  10.     }

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...