Jump to content

Upgrade iz 1.6.1.xx na 1.6.1.22


gregor5

Recommended Posts

Zdravo,

 

Rad bi nadgradil verzijo PS 1.6.1.18 na zadnjo (PS 1.6.1.22) ... modul 1-Click Upgrade mi ponudi upgrade na zadnjo verzijo 1.7.xxx in ne znam spremeniti verzijo. Ima kdo navodila ali video? ... 1-Click modul nima navodil in tehnična pomoč ne odgovarja

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

V modulu 1-click upgrade se malo poigraj z izbiro Channel.

Če prav negre in ti nikakor ne pokaže 1.6.1.22 (katera mislim da je latest), si pa dolpotegni PS 1.6.1.22 ter v Chanel izberi install from local directory ali local archive.

 

Sporoči kako je šlo. Naredi backup vsega. Preden zaženeš upgrade postavi shop v maintenance mode.

 

LP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sori za pozen odgovor. Smo potem končno uspeli ....

 

Nekaj težav je bilo še z:

- BKP-jem, ko naredim back up baze dobim blank screen. Potem če malce počakam in grem ponovno v backend vidim datoteko in jo lahko downloadam.

-  ko sem naredil BKP in dal shop v maintenance mode pa me 1 Click Upgrade modul ni spustil čez in je javljal: "...PHP's max_execution_time setting has a high value or is disabled entirely (current value: 6000 seconds)..:"

 

 

Ampak ko je sys admin s svojim računom probal je šlo vse brez problemov, in ni dobil tega sporočila ... ??? ... no sedaj je shop na 1.6.1.22

Link to comment
Share on other sites

kako pa je kaj z obremenitvijo MySql-a na tej verziji? ker pri nas po nadgradnji začelo nekaj tako hudo nabijati na MySql, da je trgovina padla iz 3-4 sekunde nalaganja na do 15 sekund odvisno od dneva. In najhuje je ker je izredno težko najti krivca.....

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

Ne delajte backup-a prek 1-click, jaz naredim ročno backup baze (phpmyadmin) ter datotek. Tako razbremenim strežnik. V 1-click odstrani vse kar se tiče backupov. Pa še bol varno je.

Glede max_exec_time je potrebno pogledati kaj imaš nastavljeno v php-ju saj opozorilo razlaga samo sebe. Ali je previsoko ali sploh ni nastavljeno.

Glede obremenitve mysql sem imel podobne težave, najprej se prepričaj da ni kakšen modul ki ga ser**, tako da daš Debug Mode na ON in vidiš če ti kje sporoča da je karkoli narobe.

Če ni modul ki upočasnjuje stran potem ti ostane samo še počistit velike tabele ki jih presta rada dela. MIslim da sem to odpravil z dvema modul-oma (Database Optimization ter PrestaShop Cleaner)

Je pa velika razlika v hitrosti sem opazil pri manjavi PHP-ja:

PS 1.7.x na PHP 5.6.x je dosti počasnejša kot PS 1.7.x na PHP 7.1

Na PHP 7.2 pa mi backoffice meče 500 error in nisem še pogruntal kje bi bil trik.

 

Tako na hitro, vsi predlogi in izkušnje dobrodošli. :D

Link to comment
Share on other sites

Jaz nisem opazil da bi bilo kaj narobe. Brzina je OK, error log ni nič posebnega (sem pa tja kak error) edino access log za dva dni je precej večji in nekaj error 404 (cache) je.

Je bil pa opazen upad nakupov, kar je čudno, ker je obisk na spletni strani celo malce nad povprečjem - sicer je ta anomalija v časovno kratkem obdobju (7 dni)  in mogoče glede na sezono pričakovana ... plus vse plačilne metode delajo BP (nobenih errorjev plačilnih modulov ni videti)

Link to comment
Share on other sites

Sam trenutno verzijo 1.6.1.22 priporočam na verziji PHP-ja 7.0.32, ker 7.1 začne kar nekaj mleti in mleti in se odpiralni časi povečajo. (vsaj pri meni)

Je pa zanimivo, da je po 21 dneh kar na enkrat 1.11. server load padel iz povprečnih 6,5 na normalnih 0,5 ali manj. In to je bilo obupnih 21 dni, ker strežnik z 4vCPU, 8 GB Rama ni zmogel servirati 4 trgovin normalno. Seveda so naročila padla skoraj na nulo. Od 1.11 naprej pa spet normalno v povprečju 5-6 naročil na dan kar je glede na to koliko časa namenim trgovini odlično :)

 

lp

martin

 

p.s. v naslednjih dneh bom napisal en članek o nadgradnji iz 1.6 verzije na 1.7, ker sem že dvakrat uspešno nadgradil večjo trgovino (cca 15000 izdelkov, 7 kupcev in en kup naročil), brez problemov, edino določene postopke je treba slediti in ti to naredi uspešno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
4 hours ago, Jane Doan said:

You can search Prestashop Migration, the tool is totally automated meaning that you just install a module into root folder of presashop via FTP, then fill your cart domain and run. All data will be transferred accurately. It's really simple. Just try it!

No need, as they have own free module that works flawlesly (at least for me) for latest version.

Drugače pa zdaj laufam 7.2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry za pozen odgovor.

Za migracijo na thirty bees, obstaja sedaj res dober in free modul.

Z 1.6 podporo in bugfixi bo letos konec, na 1.7 pa ne grem.

Zato sem migriral na TB edino kar uporabljam od preste je paypal modul, ker so kar en cas bile tezave z njihovim paypal modulom.

Sedaj je posodobljen smpak sem ob migraciji raje namestil obstojecega katerega sem uporabljal na 1.6 in dela brez problema.

Pa slo prevod je kompleten ampak bo komaj v naslednjem releasu, pa se potem se popravi kaj manjka preko crowd in translation vmesnika.

Obisci forum in sprobaj.

Predvsem odzivnost nadzorne plosce :)

Link to comment
Share on other sites

Jaz sem sedaj 4 tedne. Težave ni bilo nobene, sicer pa že na PS nisem imel težav.

Podpora za 1.6 se letos izteče in tudi popravki so vedno bolj redki. Na 1.7 pa me niti pod razno ne mika.

Trenutno uporabljam še PS default-bootstrap temo (modificirano), bom pa v kratkem preklopil na

original TB temo, samo da opravim vse željene modifikacije.

Prevod na crowdin imam tudi že kompleten, razen določenih popravkov kateri se bodo pa videli ko bodo postavljeni v konekstu, ker treba počakat da skompajlajo osveženo verzijo, to pa ne bo pred 1.0.9

Edited by toplakd (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

sam pa seda že kake 14 dni testiram intenzivno 1.7 in se mi čedalje bolj dopade. Edino kar pa je res je treba poleg kupiti nek cache sistem. sam trenutno testiram REDIS cache in dela trgovina kar hitro.... Da bi šel pa na TB pa ne hvala, ker se bodo pojavile tam kake druge težave, tukaj vsaj približno vem kaj me čaka :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaz sem imel pri Neoserv, SI-shell in nazadnje priŽabcu. Sedaj pa imam v DE. In se stran neprimerno bolje nalaga tudi če dostopam iz SLO.

Je pa res da imam samo nekaj čez 100 izdelkov in minimalno nameščenih modulov in malo organskega prometa ker imam pač specifično ponudbo.

Kaj nas pa čaka tu ali tam pa pa ni mogoče vedeti vnaprej :)

Je pa tako, da če ne zasuješ shopa z oh in sploh različnimi moduli bo zadeva špilala v nedogled, ne glede na platformo.

Sam pač dosti brskam tukaj trenutno, ker spreminjam template in iščem že pogruntane rešitve za določene spremembe v predlogah in overridih, da ne odkrivam tople vode.

 

Sem pa začel z 1.3.2.3 novembra 2010.

Edited by toplakd (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...