Jump to content

Popup modul za novičke (GDPR)


gregor5

Recommended Posts

Zanima me katere module za naročilo na novičke uporabljate na svojih straneh in ali vse dela OK in je skladno z GDPR?

 

.

.

.

 

Pri nas imamo težave s tem in sicer modul, ki ga uporabljamo (Synchronize Prestashop and Mailchimp List ) je sinhroniziran z Mailchimpom in na spletni strani se je uporabnikom prikazoval njihov (Mailchimpov) popup, ta je vseboval tudi GDPR polje.

 

Pred časom smo ugotovili, da je zadeva nehala delovati na iPhone-ih … in sicer se je prikazalo obvestilo o popup-om, ki pa “zmrzne” in uporabnik se ne more ne prijaviti ne klikniti na “cancel” … vse ostale naprave (desktopi, iPadi, android...) delajo BP. Vendar naši uporabniki večinoma (skoraj 50%) prihajajo na stran z iPhone-i.

 

Pri Mailchimp support-u so sicer pogledali zadevo in pravijo, da je to verjetno javascript težava (predvidevajo da je nek conflikt s kakim modulom) ampak, da njihov support ne rešuje takih težav. Tako da iščem novo rešitev, ki je skladna z GDPR - meni namreč v konzoli ne javi nobenega javascript problema, plus ta težava je samo na iPhonih, kar otežuje iskanje problema.

 

Link to comment
Share on other sites

Rabil bi malo več informacij o trgovini. Predvsem katera verzija trgovine vam teče in katero verzijo PHP-ja imate nameščeno.

Velikokrat se težave z javascript rešijo z nadgradnjo trgovine.

Drugače pa pri meni uporabljam newsletterpro modul, ki ima tudi dvojno potrjevanje za prijavo, nato pa imaš v administracijo zabeleženo kdaj se je dejansko prijavil, kateri IP je bil uporabljen itd. Ravno te dni sem nadgradil, ker je razvijalec malo zamujal, potem sem jaz zamujal :)

 

Drugače pa moraš imeti tudi tehnično rešeno GDPR z blokiranjem piškotkov.... to upam da imaš. Ne samo z prijavo na obveščanje

 

lp

martin

GDPR newsletter.PNG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...