Jump to content
  • 0

Jak rozróżnić multisklep w kodzie?


RianesS

Question

Witam.

Mam pewną sekcję zapisaną na sztywno w kodzie szablonu.

Teraz jak dodałem multisklep to wyszło, że w obu sklepach wyświetla się ta sama treśc, a powinna inna (inny tekst i obrazki).

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak zbudować if'a, który rozpozna który sklep jest aktualnie używany? Są tylko dwa, może być na sztywno nawet po nazwie czy jakimś ID sklepu.

 

Pozdrawiam :) 

Edited by RianesS (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Udało się jednak ogarnąć wszystko w jednym .tpl

Dla potomnych:

{if Context::getContext()->shop->id==1} 

treść dla sklepu o ID 1 (czyli Polskiego)

{else}

treść dla innych sklepów - a że ja akurat bede miał tylko jeden zagraniczny, to tu mam treść po angielsku

{/if}

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@atomek dziękuję za odpowiedź.

Niestety mam problem, bo jest to plik szablonu .tpl (odpowiada za widok jednej sekcji na froncie/stronie głównej całego sklepu.

Mam tam na sztywno wrzucone bannerki z odnośnikami do kolekcji. Sam sobie będę zarządzał sklepem i je zmieniał pewnie raz na rok dlatego nie potrzeba mi nic więcej niż edycja pliku .tpl. Natomiast widzę teraz, że jest problem z tym PHP w .tpl. Jak to zrobić dokładnie, żeby to działało?

 

Mam dwa sklepy (z.pl i z .com) jako multisklep.

Te kolekcje są takie same tylko chodzi o obrazki, bo na obrazkach też jest tekst i zależy mi, aby zaciągało inne obrazki do odpowiedniej wersji językowej.

 

@selljus.pl zrobić tak jak mówisz, czy da się to prościej, lżej zrobić? Bo cały nowy szablon dla tylko 5 obrazków na stronie głównej niepotrzebnie mi wszystko obciąży. Reszta w całym sklepie jest taka sama w dwóch wersjach.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...