Jump to content
  • 0

Tłumaczenie napisów szablonu w kodzie


Adam

Question

Cześć Panowie

 

Jestem początkujący w temacie dlatego proszę o wyrozumiałość.

Niektórzy z was (nie chcę pokazywać palcem i wymieniać nicków :) ) imponują mi swoją wiedzą, dlatego też liczę na pomoc.

Szablon przetłumaczony oczywiście w tłumaczeniach back-office sklepu, jednak pozostały niektóre elementy w języku angielskim. Jak to wygląda razem pewnie nie muszę dodawać...

Dlatego chcę zmienić napisy bezpośrednio w kodzie tyle, że problem jest taki, że napis o który mi chodzi znajduje się jedynie w katalogu app/cache/prod/smarty/compile itd.

Rozumiem, że nie tędy droga bo po wyczyszczeniu cache stan wróci do wcześniejszego porządku?

Jak to możliwe, że nigdzie indziej nie ma tego tekstu? I jak to ogarnąć by miało ręce i nogi?

Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ok, dzięki za odpowiedź.

Nadrabiam więc zaległości: Presta w wersji 1.7.3.3, szablon oto taki https://addons.prestashop.com/pl/moda-obuwie-tematy/39367-star-shop.html .

Konkretnie chodzi o stronę główną oraz sekcję newslettera i treść:

"Subscribe to the Eren mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information."

Mam nadzieję, że to już wystarczy bo powiem uczciwie, że mnie to nawet intryguje.

Skoro w Preście nie ma języka maszynowego to jak to możliwe, że tekst jest na stronie a w kodzie jedynie w cache...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki, niestety przejrzałem wszystkie moduły dołączone do szablonu, tłumaczenia szablonu i modułów związanych z szablonem i nie tylko. Oczywiście dzięki temu udało mi się zmienić tekst w polu newslettera,tekst przycisku i nagłówek newslettera.

Słowem: zmieniłem wszystko poza interesującym mnie napisem.

Produkujcie się Panowie bo myślę, że temat interesujący i może komuś także w przyszłości się przydać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przeszukujesz wszystkie pliki czy tylko np. tpl? Ten tekst może być również w kontrolerze modułu czyli pliku php, możesz również przeszukać bazę danych pod kontem tego tekstu, jak wystąpi w jakiejś konkretnej tabeli pozwoli to ustalić jako moduł za to odpowiada. Jeśli szablon ma swój własny konfigurator to możesz jeszcze tam zobaczyć, opcji jest wiele.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Najpierw przeszukiwałem pliki tpl, później (już z desperacji) wszystkie. Nic.

Szablon nie ma konfiguratora, są oddzielne moduły odpowiadające za różne elementy.

Przeszukam bazę, może to faktycznie jakiś pomysł.

Powiem uczciwie, że myślałem, że w Preście każdy napis (oczywiście poza np. encjami) da się odnaleźć w kodzie dlatego mnie to zaskoczyło.

Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teoretycznie każdy tekst który trafił do bazy musiał być wcześniej w kodzie jeśli nie został dodany ręcznie. Sugeruje przeszukiwać urywkiem frazy, jest możliwość że tekst jest zapisany w kilku osobnych liniach i całościowe wyszukiwanie go nie znajdzie. Możesz również odszukać po klasie kontener w którym jest wyświetlany sam tekst to pomoże zlokalizować co odpowiada za ten element. Jest jeszcze opcja najprostsza z wszystkich czyli pytanie do autora szablonu :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, endriu107 said:

Teoretycznie każdy tekst który trafił do bazy musiał być wcześniej w kodzie jeśli nie został dodany ręcznie.

Dzięki za upewnienie mnie w tym bo już zaczynałem myśleć, że nawet podstaw nie rozumiem :) .

3 hours ago, endriu107 said:

Sugeruje przeszukiwać urywkiem frazy, jest możliwość że tekst jest zapisany w kilku osobnych liniach i całościowe wyszukiwanie go nie znajdzie.

Jeszcze raz szukałem urywkami - nic.

 

3 hours ago, endriu107 said:

Możesz również odszukać po klasie kontener w którym jest wyświetlany sam tekst to pomoże zlokalizować co odpowiada za ten element.

Szukałem po klasie - znajduje mi znowu plik w katalogu cache i global.css. Czyli tekstu nie znajduję.

Konkretnie zbadanie elementu w Firefoxie wyświetla mi <div class="news2"> i tu mamy szukany napis.

A szukając w plikach tego nie ma :/ . Nie znajduje mi <div class="news2"> poza cachem. Jak?

Baza oczywiście też przeszukana. Jak tak dalej pójdzie to faktycznie autor szablonu będzie musiał to wytłumaczyć. Ciekawa sprawa ogólnie.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 minutes ago, Adam said:

Szukałem po klasie - znajduje mi znowu plik w katalogu cache i global.css. Czyli tekstu nie znajduję.

W 1.7 standardowo nie ma pliku global.css i w tym szablonie co wykorzystujesz również nie ma takiego pliku, może przeszukujesz nie te pliki?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 minutes ago, endriu107 said:

W 1.7 standardowo nie ma pliku global.css i w tym szablonie co wykorzystujesz również nie ma takiego pliku, może przeszukujesz nie te pliki?

Już się łudziłem ale nie. Na szybko napisałem - stąd błąd. Chodzi oczywiście o theme.css.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Różne rozwiązania się spotyka, najgorsze jest to, że tekst można zagnieździć na tysiąc różnych sposobów, nawet przez CSS.
Panie Adamie, najlepiej będzie jak zbierze Pan kilka punktów, z którymi nie daje sobie Pan rady i wykona to ktoś za Pana, za niewielkie pieniądze - czasami szkoda czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jaki tam Pan - Adam jestem :) .

Tak, jak jeszcze chwilę nie znajdę rozwiązania to zlecę komuś (najchętniej z was).

Ogólnie to prawda, że szkoda czasu w takim przypadku, drążę tylko dlatego, że chciałbym się też dobrze nauczyć tworzenia sklepów. Jestem zaopatrzony w multum książek, kursów związanych w jakiś sposób z technologiami związanymi z Prestą (z tym, że interesuje mnie bardziej front-end) ale, wiadomo, czasem pojawi się coś co stanowi twardy orzech do zgryzienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 hours ago, selljus.pl said:

Niestety do każdego sklepu należy podejść indywidualnie, zazwyczaj pojawia się sporo kwestii, których nie jesteśmy przewidzieć na pierwszy rzut oka.

No dokładnie. Jakby co wiem gdzie się zwrócić. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...