Jump to content
bandi7

Zamówienie - błąd gdy ostatnia sztuka produktu

Recommended Posts

Czy ktoś zaobserwował takie zdarzenie i wie jak je rozwiązać (v. 1.7.3.4)?

W przypadku gdy klient zamawia ostatnią sztukę produktu, to otrzymuje email "brak towaru", a status zamówienia zmienia się na "zamówienie oczekujące". W ustawieniach: zamawianie produktów jest wyłączone, minimalna ilość na sprzedaż = 1.

Maile które otrzymują klienci przychodzą w kolejności innej niż powinny tzn. najpierw mail "oczekiwanie na płatność przelewem" a potem "potwierdzenie zamówienia".

Moje przypuszczenie jest takie, że być może gdy ktoś kupuje ostatnią sztukę otrzymuje maila "oczekiwanie na płatność" a potem zamiast "potwierdzenie zamówienia" system widzi stan zerowy więc zamiast wysłać "potwierdzenie zamówienia" wysyła maila "brak towaru".

Czy twój produkt posiada jakieś kombinacje ??

Może jedna z kombinacji produktu była ustawiona na 0 sztuk i w Preferencje dostępności masz zaznaczoną opcję "pozwól zamawiać" przy braku na stanie.

Zrób aktualizację stanu magazynowego produktów, których masz brak na stanie, zostaw ustawienia nie pozwól zamawiać gdy brak na stanie i wykonaj "wyczyść pamięć podręczną"

Zrób testowe zamówienie ostatniego produktu i sprawdź czy się powtórzy sytuacja

Sytuacja powtarza się przy każdym ostatnim produkcie...

Dopisze jeszcze jak wygląda po zamówieniu ostatniej sztuki:

Jeśli ostatnia sztuka produktu została zamówiona to stan magazynowy = 0. Produkt wówczas nie może być kupiony - co jest poprawne.

Sklep prawidłowo rozpoznaje, że produkty nie mogą być zamawiane ale źle interpretuje ostatnią sztukę. Chociaż można kupić produkt to traktuje to jak zamówienie produktu...

Wejdź na Preferencje - Zmówienia - Statusy i odznacz kwadrat gdzie jest email brak towaru. Tam jest opcja czy wysłać email do klienta

Tak też zrobiłem jako rozwiązanie tymczasowe. Zdublowałem nazwy statusów oraz wyłączyłem wysyłanie maili.