Jump to content

Odmítnutí e-shopu od zbozi.cz


Gaston17

Recommended Posts

Chci poprosit o radu v tomto problému ...

Odepsali mi právě ze zbozi.cz, že odmítají můj e-shop zařadit z důvodu rozdílných cen ve feedu a na webu. Ani náhodou nemůžu říct, že se vyznám ve tvorbě webu a seo a tak jsem jen otevřel feed a selským rozumem se pokusil přijít na to, čím to může být. A napadlo mě, jestli není problém v tom, že ve feedu je u zboží i položka VAT a PRICE_VAT, ikdyž já na webu nikde ceny s DPH neuvádím.

Tak se chci zeptat jestli, pokud je to tímto, stačí jen vymazat z php souboru řádky s VAT a PRICE_VAT a poslat to znovu na zbozi.cz?

Předem děkuju za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

Podle zbozi.cz je:
PRICE /nepovinné (v případě, že je uvedena značka PRICE_VAT). Cena v Kč bez DPH
VAT /nepovinné (v případě, že je uvedena značka PRICE_VAT). Sazba DPH, hodnota se uvádí např. 20 nebo 0.20. Oba zápisy jsou ekvivalentní a představují sazbu 20 procent.
PRICE_VAT /nepovinné (v případě, že je uvedena značka PRICE a značka VAT). Cena v Kč s DPH

Dale:
2. Požadavky na XML soubor
2.1. Informace uvedené v XML souboru musí být pravdivé a musejí se shodovat s informacemi
na internetových stránkách.
2.2. Ceny jednotlivých položek zboží musí mít kladnou hodnotu v českých korunách a musí být uvedeny se sazbou DPH dle platných právních předpisů.


Tzn. feed jen s cenami bez dhp (PRICE) a bez uvedeni sazby dph (VAT) zrejme neprijmou. Vystup feedu musi byt vcetne dane, tzn. ceny v eshopu taky (nebo s dani i bez dane).

viz:
http://napoveda.seznam.cz/cz/zbozi/napoveda-pro-internetove-obchody/specifikace-xml/
http://napoveda.seznam.cz/cz/zbozi/napoveda-pro-internetove-obchody/pravidla-sluzby/

Link to comment
Share on other sites

Aha, takže teď v tom mám už celkem slušný guláš :) Ale chápu to nějak tak, že musím vynechat jednu tu značku abych tím feedem nemátl. Přičemž cena, která odpovídá cenám v shopu je u značky PRICE. Přihoříváý nebo jsem úplně vedle?

Omlouvám se za, pro někoho hodně stupidní otázky, ale bohužel jsem s Prestou ještě asi stále v seznamovací fázi a člověk, který mi dělal shop a slíbil, že koukne i na "dodělávky", se na mě vykašlal :(

Link to comment
Share on other sites

Asi vedle.
Na zbozi.cz zrejme chteji cenu s dph, ktera musi odpovidat cene v eshopu,tzn. v eshopu (na strankach) musi byt zobrazeny ceny s dani (pripadne i bez dane). Cena PRICE ve feedu jim asi nestaci, musi byt PRICE + VAT nebo PRICE_VAT (t.j. cena bez dph a sazba dane nebo primo cena s dani).

Link to comment
Share on other sites

Dokonce to ma i logiku: kdyz zbozi.cz porovnava ceny, musi byt ceny ve vsech feedech budto s dani nebo bez, a protoze zbozi.cz je primarne urcene konecnym zakaznikum (ne firmam), tak se ve vysledcich zobrazuji ceny s dani. Feedy, ktere by mely uvedeny jen ceny bez dane a nedala by se z nich dopocitat cena s dani (nebyl by tam tag VAT), by byly ve vyhode proti feedum, ktere maji cenu s dani, protoze by mely nizsi ceny u stejneho zbozi.

Link to comment
Share on other sites

No, tak jsem to zkusil udělat tak, že jsem smazal v phpečku řádky PRICE a VAT, nechal jsem rovnou jen PRICE_VAT a přepsal tam kó, který byl původně u PRICE a feed jede a ukazuje kupodivu i dobré ceny u této značky. Tak že bych se trefil???

Link to comment
Share on other sites

Ale ne, já jsem se asi hned na začátku špatně vyjádřil ... já tu cenu mám v shopu zobrazenou jako cenu s DPH jen v tom feedu to prostě bylo tak, že tam byly všechny tři značky a tato moje cena byla jen u PRICE.

Jinak, když se podíváš třeba sem http://www.ozdobsized.cz/pro-deti/106-http-wwwozdobsizedcz-pro-deti-106-medvidekhtml.html tak to mám uvedené jako s DPH, takže by to mohlo být řešení ne? Nebo jsem furt mimo? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...