Jump to content
  • 0

Wyskakujące okno z informacją o polityce prywatności


deeuss

Question

Witam

Adwokat poinformował mnie, że w związku z RODO użytkownik musi zatwierdzić Zasady Polityki Prywatności zanim zacznie korzystać ze strony - tak jak jest to np. na stronie fakt.pl

 

Czy wiecie jak to zrobić, szukam jakiegoś modułu ale nie mogę znaleźć.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Prawnik chyba chce Cię naciągnąć na koszty, użytkownik wchodząc na stronę sklepu nie przekazuje jeszcze danych osobowych więc takie okienko nie jest wymagane. Mało tego takie okienko jest niemile widziane przez klientów i przez niektóre wyszukiwarki. Użytkownik sklepu powinien wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko w momencie ich podawania czyli np. w procesie rejestracji, lub zapisywania sie do newslettera. Nawet w procesie składania zamówienia nie jest wymagana zgoda na przetwarzanie danych osobowych jako dodatkowy czeckbox lub przycisk ponieważ jest ona przekazywana na podstawie umowy kupna/sprzedaży.

Niestety często ludzie korzystają z pomocy prawnej osób które nie są w temacie ecommerce i mamy do czynienia z różnymi dziwnymi pomysłami, jest tak ponieważ nie obeznany prawnik woli kazać zrobić więcej niż żeby coś pominął i ktoś mu to kiedyś zarzucił że czegoś nie dopilnował.

Sugeruje się zapytać prawnika jaki przepis nakazuje w tym konkretnym miejscu wyrazić zgodę skoro klient jeszcze nie podał i część z nich za pewne nigdy nie poda żadnych danych osobowych, przecież nie wszyscy którzy odwiedzają stronę rejestrują konta i dokonują zakupów.

Jeśli natomiast  bardzo chcesz szukaj modułów pod hasłem popup.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za odpowiedź. 

Potwierdziłeś moje przypuszczenia.

Informowałem prawnika, że użytkownik nie jest śledzony przebywając na stronie, a jedyne cookies dotyczą zapamiętania sesji ale chyba nie bardzo zrozumiał o co chodzi z zapamiętaniem sesji.

A czy wiesz może, czy muszę prosić użytkownika o akceptację tych cookies?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...