Jump to content
  • 0
mario8886

Problem z filtrowaniem [1.7]

Question

Do tej pory działałem głównie na Prestashop 1.6, niedawno postanowiłem przetestować dokładniej wersję 1.7. Wszystko niby działa OK ale problem występuje z filtrowaniem (Nawigacja Fasetowa).

W 1.6 był podobny moduł (blocklayered) i w nim spokojnie udawało się ustawiać cechy produktu jako filtry, w 1.7 natomiast tego nie można zrobić mimo iż w ustawieniach szablonu filtra cechy są widoczne i można je włączyć albo wyłączyć.  Dostępne jest jedynie filtrowanie za pomocą kilku atrybutów (i to też nie wszystkich z listy), filtrowanie wg ceny tez nie jest widoczne dla klienta. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Produkujemy gadżety z nadrukiem i chciałem umożliwić filtrowanie produktów wg. kategorii, okazji czy też rodzaju produktu.

Każda grupa cech w naszym sklepie ma minimum 2-3 cechy, każdy produkt (jest ich póki co kilka) ma przypisane po 4-5 cech z różnych grup. W 1.6 działało to jak wspomniałem bez problemu, może coś ja robię nie tak.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ustawiałem to kilkanaście razy już i nic. Szablon z 19 filtrami jest przypisany do kategorii a w niej wyświetla jedynie jako filtry atrybuty wybrane dla produktów w danej kategorii. Cech produkty jakby nie widziało wcale, mimo iż są suwaki do ich włączenia w PA.

Sprawdzałem czy to nie wina szablonu, ale jednak nie na klasycznym dzieje się dokładnie to samo.

EDIT: Dodam tylko iż po każdej zmianie robiłem odbudowę, na wszelki wypadek czyściłem nawet cache.

EDIT2: Zrobiłem test na czystej instalacji Presty 1.7 na szablonie domyślnym - dzieje się to samo...

1.png

2.png

3.png

Edited by mario8886 (see edit history)

• 0

U mnie było tak, że jeżeli z danego atrybutu była tylko jedna wartość to jej nie wyświetlał. Musiałem zrobić np atrybut Stal i wartości TAK oraz Nie