Jump to content
  • 0

Problem z filtrowaniem [1.7]


mario8886

Question

Do tej pory działałem głównie na Prestashop 1.6, niedawno postanowiłem przetestować dokładniej wersję 1.7. Wszystko niby działa OK ale problem występuje z filtrowaniem (Nawigacja Fasetowa).

W 1.6 był podobny moduł (blocklayered) i w nim spokojnie udawało się ustawiać cechy produktu jako filtry, w 1.7 natomiast tego nie można zrobić mimo iż w ustawieniach szablonu filtra cechy są widoczne i można je włączyć albo wyłączyć.  Dostępne jest jedynie filtrowanie za pomocą kilku atrybutów (i to też nie wszystkich z listy), filtrowanie wg ceny tez nie jest widoczne dla klienta. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Produkujemy gadżety z nadrukiem i chciałem umożliwić filtrowanie produktów wg. kategorii, okazji czy też rodzaju produktu.

Każda grupa cech w naszym sklepie ma minimum 2-3 cechy, każdy produkt (jest ich póki co kilka) ma przypisane po 4-5 cech z różnych grup. W 1.6 działało to jak wspomniałem bez problemu, może coś ja robię nie tak.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ustawiałem to kilkanaście razy już i nic. Szablon z 19 filtrami jest przypisany do kategorii a w niej wyświetla jedynie jako filtry atrybuty wybrane dla produktów w danej kategorii. Cech produkty jakby nie widziało wcale, mimo iż są suwaki do ich włączenia w PA.

Sprawdzałem czy to nie wina szablonu, ale jednak nie na klasycznym dzieje się dokładnie to samo.

EDIT: Dodam tylko iż po każdej zmianie robiłem odbudowę, na wszelki wypadek czyściłem nawet cache.

EDIT2: Zrobiłem test na czystej instalacji Presty 1.7 na szablonie domyślnym - dzieje się to samo...

1.png

2.png

3.png

Edited by mario8886 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...