Jump to content

PrestaShop 1.4 Magyar fordítás


bazso

Recommended Posts

Elkezdtem az 1.4 verzió teljes magyar fordítását. Ha valaki szeretne bedolgozni írjon ebbe a topic-ba. Dolgozzunk össze, koordináljuk a munkát, így hamarabb tehetjük elérhetővé a legújabb presta teljes magyar fordítását.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nem hiszem el, hogy nincs olyan presta használó vagy tesztelő, vagy leendő használó akit ne érdekelne a normális magyarnyelvű fordítás. Annak nem látom értelmét, hogy minden felhasználónál legyen egy verzió. Így soha nem lesz egy aránylag egységes, nyelvtanilag helyes fordítás.
Az 1.4-ben megkönnyíti a munkát a beépített Google fordító használata, de az közel sincs az igazi magyar nyelvtanhoz. A prestashop.com-ról letölthető verzió sem jó, nagyon sok meló van még vele. Ezért ajánlottam fel a közös munkát. Mindegy így kicsit lassab lesz, de egyszer csak elkészül.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Prestások!

Órák óta böngészem a fórumot de egy problémát már rég óta nem tudok megoldani. 1.1, 1.2, 1.3 verziókat használtam már élesben évek óta és most az 1.4-et telepítettem, tesztelem. Ha beválik, erre váltok.

Az a gond, hogy nem tudom elmenteni a fordítást az admin felületen. Tehát kitöltöm, "update" gomb, de semmi változás. A sorok üresek maradnak és az oldalon sincs változás.

Tudnátok segíteni? Valami a nyelvi pack-al lehet, annak verziójával, vagy importálásával...

Érdekes, hogy már a régebbi verziókban is küzdöttem ezzel.

Egyébiránt szívesen segítek nektek is ha bármi kérdésetek lenne!

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Nézd meg a BO Tools/languages lapon, hogy a létrehozott magyar fordításnál nincsenek-e hiányosságok. Ha vannak nem egy zöld pipát látsz az állapot mellett.
A legújabb 1.4 betában kell módosítani a nyelvi fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Tény, hogy néhány hónapja nem foglalkoztam a rendszerrel. Mivel az 1.4 elérhető fordítása már majdnem teljes úgy gondolom azt mindenki befejezheti a saját igényei szerint.

De itt a legújabb presta az 1.5, amely már egy teljesen új struktúrára helyezi a webshop kialakítását. Erre kellene több időt fordítani. Nyitok topicot az 1.5 fordítására.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok,

 

Nekem alapvető kérdéseim lennének mivel most találtam csak rá az oldalra. Eddig OC-t használtam, de nem igazán jó arra amire újabban szeretném.

Letöltöttem egy fordítást, amiben van egy hu.gzip (98K) egy zászló jpg és egy mail.zip (33K). És itt megállt a tudományom.

Hogyan tudnám ezt feltölteni az oldalamra?

Hol találok legfrissebbet 1.4.8.2 -höz?

 

Segítségeteket köszönöm. (Jöhetnek a kritikák :D )

Csaba

Link to comment
Share on other sites

Szia,

 

Köszönöm válaszod! Ezt menet közben meg is találtam, csak az a baj, hogy nem adódott hozzá új nyelv és így nem is tudom kiválasztani.

Ha létrehozom, akkor meg továbbra is angolul beszél.

Elkezdtem a "

Modify translations

" részt kitölteni. Részben meg is vagyok vele, de elég karcsú még így is. Rengeted hiányzik még belőle.

www.angolruhazat.hu/shop

 

Köszönöm segítséged.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...