Jump to content

KREDİ KARTI ile ödeme alma

FcHunter

Recommended Posts

arkadaşlar slm,
siteme ürünlerimi yükledim ancak bu ürünlerin kredi kartı ile satışını yapmak istiyorum.
Bu konuyla alakalı ne tür bir prosedür takip etmem gerekiyor, örneğin; prestashop ayarları ve/veya bankaya başvuru yapılması konusunda.
Lütfen Yardım.
Bilgisi olan arkadaşlardan önemle rica ederim.

• 2 weeks later...

öncelikler sitene ssl sertikası kurman gerekiyor. Bu konuyu google da aratarak bulabilirsin. Sanal pos almak için kullanabileceğin bankalar; garanti, vakıfbank, akbank, yapıkredi, finansbank. en fazla kullanılan bankalar bunlar. Seçimine göre bazı bankalar ssl sertifikası ve kurulumu kendisi yapabiliyor. Yıllık ödemen gereken tutarlar bankadan bankaya değişiyor komisyon oranlarıda aynı şekilde. google a sanal pos diye aratırsan bilgi edinebilirsin. Temel ihtiyacın yukarıda adı geçen bankaların herhangi birinde şirket hesabının bulunması kolay gelsin.

çok sağol..
bankalar süreciyle ilgili gerekli sorunları görüşmeler yaparak aşılır benim asıl sormak istediğim şey presta için kredi kartı modülü yok.
bunu halledeiblecek bir arkaaş varmı
bir kaç kişi ücret ödeyip yaptıralım. varmı benim gibi aynı fikirde olan ve yazabilecek olan.
sonradan da destek vermeli tabiki.

kredi kartı modülünü standard hale getirmek biraz zor. çünkü ayrı ayrı bankalar ayrı ayrı kodlar kullanıyorlar. dahası bir banka ile anlaşıp sanal pos alsanız dahi başka bankalarla taksit için anlaştığınızda sanal posunuza bu bankalarıda entegre etmek gerekiyor.

daha kredi kartı modülü için çalışmadım ama ileride bilgilerimi paylaşırım

• 2 weeks later...
kredi kartı modülünü standard hale getirmek biraz zor. çünkü ayrı ayrı bankalar ayrı ayrı kodlar kullanıyorlar. dahası bir banka ile anlaşıp sanal pos alsanız dahi başka bankalarla taksit için anlaştığınızda sanal posunuza bu bankalarıda entegre etmek gerekiyor.

daha kredi kartı modülü için çalışmadım ama ileride bilgilerimi paylaşırım

Bazıları az farklı çıkabilir ama genelde kodlar aynıdır. Çünkü T.C. Bankaları est yapısını kullanıyor. Genelde bankalar aynı kodu verir ;)

Zaten bir modül yazılıdığında diğer bankalar için klonlanır ;)

• 2 weeks later...

Forumda daha önce 6-7 bankayla sorunsuz çalışabildiğini iddia eden bi modül yazarı vardı. Belli bir fiyat karşılığında satıyordu ama pek hoş karşılanmadı ücretsiz sisteme ücretli modül yazdığından dolayı yadırgandı. Bir dahada görmedin kendisini. Bende şu anda presta sistemiyle çalışan siteme ssl kurdum ve garanti bankasına sanal pos başvurusunda bulundum sonucun ne olacağı hakkında pek bi fikrim yok henüz. Sorunsuz bir kurulum yapabilirsem ve sizde garanti bankası ile çalışmayı düşünüyor iseniz ilerleyen günlerde yardımcı olabilirim.

Forumda daha önce 6-7 bankayla sorunsuz çalışabildiğini iddia eden bi modül yazarı vardı. Belli bir fiyat karşılığında satıyordu ama pek hoş karşılanmadı ücretsiz sisteme ücretli modül yazdığından dolayı yadırgandı. Bir dahada görmedin kendisini. Bende şu anda presta sistemiyle çalışan siteme ssl kurdum ve garanti bankasına sanal pos başvurusunda bulundum sonucun ne olacağı hakkında pek bi fikrim yok henüz. Sorunsuz bir kurulum yapabilirsem ve sizde garanti bankası ile çalışmayı düşünüyor iseniz ilerleyen günlerde yardımcı olabilirim.

Merhaba Ben de garanti bankasına sanal pos için başvuru yaptım ve sonucu bekliyorum. Modüller kısmından buldugum garanti ortak ödeme sayfası modülünü kullanmayı düşünüyorum eğer sen bir kredi kartı modülü bulduysan bu konuda bana yardımcı olabilirmisin. ?

• 2 weeks later...

Ben bazi insanlari anlamakta gucluk cekiyorum. Bu yazilim acik kaynak diye emek verip modul yazan herkes bedava mi verecek ?
Yazdiklari modullere para isteyenlere sayip soven arkadaslar o zaman acik kaynak yazilimi kurmak, tasarimini yapmak icin neden para aliyor ?
Kendi cikarlari icin baskalarina laf atan insanlardan nefret ederim.

Ben de sanal pos yazacagim ve kimse kusura bakmasin ucretsiz dagitacak kadar zengin degilim. Para vermek istemeyen arkadaslar oturup benim gibi kendileri yazabilirler...

Her sey beles gelsin parayla satayim zengin olayim diye dusunen arkadaslar icin harcadigim zamanin karsiligini belese veremeyecegim...

• 2 weeks later...

Prip öncelikle yazdığın bu modülden dolayı seni tebrik ederim. Ancak mesela ben sitemde yalnızca 1 bankayla çalışacağım, o halde senin yazmış olduğun modül benim ihtiyaçlarımdan fazlasına sahip ve hal böyle olunca ben kullanmadığım özellik içinde para ödemiş olacağım. Modülü yazan sensin nasıl işleyeceğine kararıda sen vereceksin normal olarak buna bi sözüm yok ancak sadece 1 tavsiyede bulunmak isterim. Tek banka ve taksitsiz olarak clonlasan fiyatıda aşağıya çeksen hem çok daha fazla satarsın hem almak isteyenler çok sıkıntı çekmez.

• 10 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...