Jump to content
  • 0

Presta 1.6.1.9 - problem z walutami w dostawie zagranicznej


testsportmax

Question

Dzień dobry, posiadam sklep na Presta 1.6.9. Dodałem nowego przewoźnika, w którym ręcznie ustawiłem cenę dla Państw poza granicami. Problem polega na tym, iż ustawiona cena 65zł dla np. Austrii nie zostaje przekonwerterowana po zmianie waluty domyślnej( ze zł, na Euro) zgodniem z mnożnikiem.

image.thumb.png.3bb4b1756f6c8c8574e13b1c54a65e19.png

image.thumb.png.9c9b77cb3d64ce0f9a2ea01b3c7dd301.png

image.thumb.png.cc3d545a183e5f6c4a77289c8360e31e.png

Strona sklepu

Czy miał ktoś z Państwa podobną sytuację?

Przepraszam za ew. offtop, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania do tego problemu.

Pozdrawiam.

 

 

 

Edited by testsportmax (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
11 minutes ago, () Maciej () said:

1. Takiej wersji presty nie ma.

2. Błąd z tego co pamiętam został naprawiony w którejś z kolejnych aktualizacji, więc proponowałbym aktualizację sklepu.

1. Takiej wersji presty nie ma.

Wersja 1.6.1.9 - mój błąd

 

2. Błąd z tego co pamiętam został naprawiony w którejś z kolejnych aktualizacji, więc proponowałbym aktualizację sklepu.

tak też podejrzewałem, niestety nie mogę obecnie zaktualizować do wersji nowszej - ze względów na brak zezwolenia.

Sytuacja jest niemal dziwna, ponieważ ustawienia dostawców takich jak "DHL" pozwalają na konwersję walut. Czy wie ktoś może gdzie w kodzie, ew. w bazie danych występuje błąd - miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?

Dziękuję za pomoc,

pozdrawiam

Edited by testsportmax (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, testsportmax said:

1. Takiej wersji presty nie ma.

Wersja 1.6.1.9 - mój błąd

 

2. Błąd z tego co pamiętam został naprawiony w którejś z kolejnych aktualizacji, więc proponowałbym aktualizację sklepu.

tak też podejrzewałem, niestety nie mogę obecnie zaktualizować do wersji nowszej - ze względów na brak zezwolenia.

Sytuacja jest niemal dziwna, ponieważ ustawienia dostawców takich jak "DHL" pozwalają na konwersję walut. Czy wie ktoś może gdzie w kodzie, ew. w bazie danych występuje błąd - miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?

Dziękuję za pomoc,

pozdrawiam

DODAM, że zainstalowałem wersje 1.6.1.9 (bezposrednio od producenta). Kopię oryginalnej bazy połączyłem z testowym hostingiem. Wysyłka za granicę jest poprawnie przeliczana ze ZŁ na EURO. Ktoś z Państwa wie gdzie tkwi problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Udało się !

Sam doszedłem do rozwiązania problemu, który był specyficzny - okazało się, że poprzedni programista nadpisał plik \nazwa_sklepu\classes\cart.php

zmieniając oryginalny kod

 $shipping_cost = Tools::convertPrice($shipping_cost, Currency::getCurrencyInstance((int)$this->id_currency));

na

  if ( $default_country->id == 14 ) {
            $shipping_cost = Tools::convertPrice($shipping_cost, Currency::getCurrencyInstance((int)$this->id_currency));
        }

Oczywiście po naprawieniu kodu, przeliczanie działa poprawnie.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA
 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...