Jump to content
  • 0

Wdrożenie skryptu Wiarygodne Opinie z Opineo.pl


Janusz Nowak

Question

Witam.
Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o wdrażanie skryptu Opineo.pl. Poniżej przedstawiam instrukcję z tego portalu. Z tego wszystkiego wiem że skrypt trzeba wpisać pomiędzy tagami <body> i </body> ale nie wiem w którym pliku. Jak widzę jest ich wiele i nie wiem który odpowiada za stronę potwierdzającą złożenie zamówienia w sklepie. Czy da się odpowiedzieć na moją bolączkę czy potrzebne są dodatkowe informacje?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. Dla mnie to bardzo istotne by rozwiązać tą kwestie.
Pozdrawiam!
Janusz Nowak

 

Quote

Instrukcja instalacji skryptu programu Wiarygodne Opinie
Drogi Kliencie,

W poniższym dokumencie przedstawiamy uniwersalną instrukcje instalacji skryptu. Wdrożenie skryptu jest niezbędne, aby móc dołączyć do programu Wiarygodnych Opinii oraz brać udział w corocznych rankingach konsumenckich.

Instalacja skryptu javascript:

Gdzie umieścić skrypt?

Skrypt należy umieścić:

  • pomiędzy tagami <body> i </body>,
  • na stronie potwierdzającej złożenie zamówienia w sklepie (ostatnia strona procesu składania zamówienia w obrębie jednej sesji przeglądarki),

Parametry skryptu

  • opi_email - adres klienta, który otrzyma wiadomość z prośbą o wystawienie opinii,
  • opi_order_no - identyfikator, który zamówienie posiada w Twoim sklepie, podanie tego parametru spowoduje przypisane numeru zamówienia do opinii wystawionej przez klienta. Pozwoli to uprościć ewentualną reklamację recenzji. Ponadto numer zamówienia ukazany będzie w raporcie szczegółowym dostępnym w sekcji Statystyki Wiarygodnych Opinii. Parametr jest opcjonalny.
  • opi_queue - określa liczbę dni po ilu należy wysłać zaproszenie. Dopuszczalny przedział to od 1 do 45 dni. W przypadku braku parametru przyjmuje się 5 dni. Parametr jest opcjonalny.
  • opi_products - lista zakupionych produktów, nie powinna liczyć więcej niż 4 elementy. Uzytkownik przystępuje dobrowolnie do oceny produktów po wystawieniu opinii o sklepie.

Każdy z elementów listy opi_products powinien zawierać następujące informacje:

  • marka zakupionego produktu,
  • model zakupionego produktu, prosimy o nie dublowanie informacji o marce, prosimy o nie podawanie szczegółów dotyczących wariantu, np. rozmiaru, koloru, prosimy o nie podawanie szczegółowych danych, np. przekątna ekranu,
  • identyfikator produktu, Jeśli Twój sklep współpracuje z serwisem Skapiec.pl prosimy o podanie w tym polu tej samej wartości, która została podana w XML w procesie integracji produktów ze Skąpcem. W przeciwnym wypadku dobrym pomysłem jest przekazanie w tym polu kodu EAN, lub ISBN,
  • sklepy, które są zintegrowane ze skąpcem przekazują w tym polu wartość 1 w przeciwnym wypadku 0.

WAŻNE:

  • do ankiety można podpiąć maksymalnie 4 produkty!
  • dla każdego produktu powinny zostać opisane wszystkie cztery pola.
  • wysłanie poprawnej marki i modelu ułatwi użytkownikowi wystawienie opinii a nam wyświetlenie jej w odpowiednim miejscu na stronie Opineo.pl, i tak prośba o ocenę telefonu Samsung (marka), Galaxy S8 (model) ma większe szanse na wystawienie opinii, która wyświetli się pod opdpowiednim produktem, niż Samsung (marka), Samsung S8 (model).

Pobranie i instalacja skryptu

Dla Twojego sklepu został przypisany identyfikator:


6cf65f0025

Umieszczenie identyfikatora w linku do skryptu umożliwi nam zidentyfikowanie wysłanych przez Ciebie zaproszeń:


https://www.wiarygodneopinie.pl/shop/wo.js?uid=6cf65f0025

Przykładowy fragment kodu strony z dołączonym skryptem Wiarygodnych Opinii:

<script type='text/javascript'>
    // tutaj powinny się znaleźć informacje o zamówieniu
    opi_email = '[email protected]';
    opi_order_no = '123456789';
    opi_queue = '7';
    opi_products = [
        [‘Samsung’, ‘Galaxy S8’, ‘12345’, ‘0’],
        [‘IPhone’, ‘4S’, ‘23456’, ‘0’]
    ];
</script>
<script type='text/javascript'
        src='https://www.wiarygodneopinie.pl/shop/wo.js?uid=6cf65f0025'>
</script>

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Znajdź plik

/themes/PRS070170/footer.tpl

Tam jest tag </body> i przed nim wstaw kod.

Nie zapomnij wyłączyć cache i wymusić kompliację szablonu w ustawieniach zaawansowanych aby zobaczyć zmiany.

PS.

Nie widzę na stronie informacji o ciasteczkach.

Podczas rejestracji nie masz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Sprawdź czy masz wtyczkę do samodzielnego usunięcia konta przez klienta (RODO). Jeżeli nie jest do kupienia tutaj: https://addons.prestashop.com/pl/wzmianki-prawne/31681-samodzielne-usuniecie-konta-klienta-wymagania-rodo.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuje ślicznie za odpowiedź. Jeśli chodzi o RODO to akurat są prace nad tym by przystosować stronę do tego. Ale dziękuję za i tą poradę!

// Edit:

Jeszcze nie mogę wdrożyć tego skryptu bo nie mam dostępu do administratora pełnego gdzie mogę wyłączyć cache i wymusić kompilację szablonu w ustawieniach zaawansowanych.

Intryguje mnie tylko jedno czemu akurat taka pewność że chodzi o footer.tpl jak to dotyczy stopki a nie strony potwierdzającej założenie zamówienia w sklepie?

Edited by Janusz Nowak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...