Jump to content
  • 0

Koszty wysyłki w różnych walutach


Piotr

Question

Witam,

Założyłem 2-języczny sklep presta 1.7 i chciałbym ustawić koszty dostawy w różnych walutach. Dla uściślenia - aktualnie domyślną walutę mam koronę czeską a dodatkową Euro. Mam potworzone dedykowane strefy pod Czechy i Słowację i przyporządkowane osobne koszty dostawy w zależności od stref. I teraz - jak chcę uzupełnić koszty dostawy dla Słowacji (EUR) to w polach z przedziałami wagowymi mam ustawioną koronę czeską a nie euro. Aktualnie ustawienie dla Słowacji np. kwoty 10 w kosztach dostawy pokazuje jako 10 koron i po przełączeniu na EUR jako walutę sklepu przelicza 10 koron na EUR według kursu.

Jakieś pomysły ?

Z góry dzięki,

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Pomogę ci w tej kwesti od razu powiem że nie musisz nić wgrywać jeżeli masz Prestashop 1.7.3.3 W panelu Administracyjnym klikasz Międzynarodowe>Lokalizacja (w zakładce Waluty masz przełącznik kurs walut na żywo) masz tabelkę KONFIGURACJA i tam są takie rzeczy jak Domyślny język, Domyślny kraj, Domyślna waluta dostosowujesz parametry pod swoje potrzeby ja np mam język PL kraj PL waluta EUR i osoba która będzie kupować u mnie w innej walucie np. w USD to sklep automatycznie przewalutuje kwotę np. kubek biały koszt 3 EURO a w walucie USD koszt kubka wyniesie go 3,54 USD to samo tyczy się wysyłki pamiętaj licz koszt jaki ty byś poniósł w swojej walucie

druga rzecz jaka mi przychodzi na myśl to stworzenia multisklepu gdzie będziesz miał oddzielnie każdy kraj oraz waluty

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...