Jump to content

Kıyafetler için tanımlanan nitelikte bedenleri sıralamak.

soruyok

Recommended Posts

Merhabalar, kıyafetlerde kullanılan S, M, L, XL bedenlerini yazdığım sırada çıkartabilmek için ne yapmam gerekir? Nitelik tanımlarken başlarında boşluk bırakarak yazınca nitelik sayfasında istediğim sırada çıkıyor ancak ürün sayfasında alfabetik sırada çıkmaya devam ediyor.

Açıklamaya çalışayım, Bedenler için S, M, L, XL olarak nitelik tanımlaması yapıyorum ancak ürün sayfasından ürünün içine girince Beden niteliği altındaki sıralama L, M, S, XL olarak çıkıyor. Kategorideki gibi 01.S, 02.M şeklinde de ekledim ancak niteliktede aynı şekilde çıktı.

34687_iHFQvJq8e6gDoMIdiTQ1_t

• 1 year later...

Biraz karışık gelebilir ama bunu veritabanından yapmak gerekir. ps_id_attribute tablosunu export edin. Excel dosyasında açın ve sıralamayı istediğiniz şekilde değiştirin. Yani S'yi satır olarak L'den önceye, M'yi L'den sonraya en sona da XL gelecek şekilde düzenleyin ve tekrar import edin. Diğer satırlarda değişiklik yapmanıza gerek yok. Pratik olarak bu satırları kesip, en sona istediğiniz sırada da ekleyebilirsiniz.

Çok karışık geldiyse bahsettiğim tabloyu csv olarak export edin ve buraya ekleyin. Ben değiştirip tekrar geri yükleyim. Onu import edin.

ben şöyle çözmüştüm bir projede isimlendirirken 01. 02. gibi isimlendirip.

prodct.tpl de

{$group.name|escape:'htmlall':'UTF-8'|substr:3:100} gibi bir kodla ilk üc karekterin görünmemesini sağlamıştım.

ama daha profesyonel bir modul aldım sonra

http://www.presto-changeo.com/en/attribute-modules/34-attribute-wizard-pro.html

bu modulde sırlama yapılabiliyor. birden fazla atributelerde veritabanı çok şişiyor prestashop'ta ve sistem komple çalışmaz hale geliyor. böyle bir genel sıkıntı var prestashop'ta ama bu modul olayı çözmüştü. zaten en fazla satılan modul belkide bu moduldür . bu sorundan dolayı

Kusura bakma, sana önerdiğim çözümü denememiştim. Sanırım çalışmıyor. Şu şekilde halledelim.

Kullandığın temanın klasöründe product.tpl'yi bul. Varsayılan: themes>prestashop>product.tpl

Bu dosyada aşağıdaki satırı bul

{foreach from=$group.attributes key=id_attribute item=group_attribute}

ve hemen üzerine bir boş satır açıp aşağıdaki satırı ekle

{ksort($group.attributes)}

Bunun çalışması için attribute oluştururken, hangi sırada çıkmasını istiyorsan o sırada oluşturmalısın. ksort ile id numarasına göre sıralıyoruz.

Ben denedim, çalıştı. Şuradan görebilirsin: http://www.megventure.com/demo/bestquote/product.php?id_product=7

Kolay gelsin.

Cağlar beyin uygulaması daha mantıklı geldi, safa beyin önerdiği modül biraz uçmuş fiyatta, biz 120 dolara e-ticaret sitesi kuruyoruz, önerilen modül 125$ mantıklı bir durum değil, teşekkür ederim yardım için

şöyle birşey hityap 20 -30 tane farklı atrubute ekleyince prestashop'ta veritabanında 10000 -20000 gibi kayıtlar oluştutuyor veritabında çapraz olarak . böyle olunca site komple tıkanıyor. ve bu modulu almak zorunlu hale geliyor. bu nedenle olsa gerek şimdiye kadar en fazla satılan modul bu.

ama sırf sıralam için bu modul alınmaz. haklısın :)

cağlar arkadaş teşekkür ediyorum, işleminiz başarılı şekilde çalıştı

www.icgiyimstore.com adresinde uyguladım...başarılı oldu.

ilginiz için teşekkür ediyorum..

http://www.templatemonster.com/prestashop-themes.php

adresindeki tüm temalar arşivimde mevcut bu temalardan bir tanesini size özelden gönderiyorum.

hediye olarak...

kolay gelsin..