Jump to content

Filtru alegere produs


teo_g

Recommended Posts

Iti multumesc @costi43 pentru raspuns.
Am incercat acest modul mai demult dar la mine nu functioneaza:
1. de exemplu am carouselnc instalat si acesta afiseaza doar imaginea "loading" fara a mai derula si imaginile utile.
2. in prima pagina a siteului nu-mi apare filtrul
3. filtrul apare cind intru intr-o categorie si este realizat dupa pretul produselor (in mod automat) eu insa doresc sa utilizez alte criterii dar in configurarea modului nu am decit un buton transplant (din cite inteleg specifici unde sa apara afisat modulul dar fara a avea acces la criterii) si uninstall
4. am cautat in zona de administrare a categoriilor si la produselor si nu apare nici un criteriu de filtrare
5. am testat modul pe versiunile 1.3.2.3 si acum si pe 1.3.3.0 si e aceeasi treaba.
Ai idee cum asi putea face sa functioneze acest modul ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Am o mare problema: am incarcat (nici n-am apucat sa-l si instalez) modulul acesta si acum in BO, la Modules, nu mai am nimic, au disparut toate modulele. Cum pot sa revin?

Mentionez ca am facut restore la baza de date initiala si degeaba...

 

Asa arata in BO sectiunea Modules acum:

 

post-315768-0-90144400-1326516553_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eu am folosit la versiunea 1.4.7 modulul de la prestashop blocklayered si a mers de minune pana am facut upgrade la ultima versiune 1.4.7.3.

 

Acum am observat ca pentru anumite categorii de produse nu ia in calcul nicio optiune de filtrare.

Ceea ce este mai ciudat este ca daca intru pe o categorie unde sunt mai multe produse, filtrarea pentru optiunile prin checkbox functioneaza, dar daca incerc sa filtrez dupa pret, funtioneaza doar pentru anumite marje de suma.

De exemplu:

- daca am preturi intre 38 si 198 lei si folosesc filtrul pentru a -mi arata produse cu preturi intre 45 si 198 functioneaza .

- daca filtrez produse cu preturi intre 75-198 nu mai funtioneaza, cursorul de filtrare a pretului dispare si daca vreau sa adaug un produs in cos acesta se adauga ca si cand optiunea ajax nu este activa(pagina isi face refresh) si toate setarile din filtru se reseteaza.

 

Pentru anumite categorii nu functioneaza deloc.

 

Am tot incercat sa vad care este prblema insa fara rost.

 

Ma poate ajuta cineva ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...