Jump to content

Anasayfadaki özellikli ürünler(featuredproduct) editleme(ÇÖZÜLDÜ)

furryrc

Recommended Posts

Anasayfadaki özellikli ürünler(featuredproduct) kısmın altındaki anasayafdaki ürün resimlerinin boyutu html editöründen batığımda 129px a 129 px görünoyr ben 150 ye 150 ye yapmak istiyorum ama editleceğim dosyayaı 3.4 saattiraramamam rağmen bulamadım

ana sayfadaki bu ürün resmleirnin boyutlarını nereden değiştirebilriim? teşekkrüler..

• 2 weeks later...

BENDE FARKLI BİR PROBLEM VAR. SAFA HOCAM YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM.
YENİ TEMA YÜKLEDİM . BU TEMA DA DA ÖZEL ÜRÜNLER (HOME FEATURED) ÇOK UFAK . YAZILAR İÇ İÇE GİRMİŞ ŞEKİLDE . BOYUNU 342 Yİ 392 YAPTIM DEĞİŞMEDİ. SADECE ARKA PLANDAKİ GRİLİK DEĞİŞTİ AMA BOYUT UZAMADI. TEMADAN DÜZELTMEM LAZIM AMA NASIL YAPARIM BİLMİRUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

• 6 months later...
modules/homefeatured/homefeatured.tpl dosyasını aç.
orda
{assign var='liHeight' value=342}

satırını göreceksin value değerini küçültürsen sorunun çözülür.

kolay gelsin

dediğiniz gibi değeri küçülttüm ancak bir değişiklik olmadı? başka biryerden daha mı ayarlamalıyım acaba? Ya da başlık olsun ama açıklama olmasın şeklinde yapmayı düşünüyorum nasıl yapabilirm acaba? Şimdiden teşekkürler...

TPL dosyalarında değişiklik yaptıktan sonra smartynin çıkardığı örnekleri silmek gerekiyor bunun için:

tools / smarty / compile klasörünün ve
tools / smarty_v2 / compile klasörünün içerisindekileri silin..

Klasörleri silerseniz sistem hata verecektir. İçerisindeki dosyaları siliniz.

Siteye tekrar girdiğinizde yaptığınız düzenlemeler ekrana yansıyacaktır..

admin panelde Smarty compiling ayarını kapatırsanız sürekli olarak düzenlediğiniz dosya baz alınarak siteye yansıyacaktır ve compile klasörünü silmek durumunda kalmayacaksınız...

• 2 years later...

modules/homefeatured/homefeatured.tpl dosyasını aç.

orda

{assign var='liHeight' value=342}

satırını göreceksin value değerini küçültürsen sorunun çözülür.

kolay gelsin

hocam özellikli ürünler konusunda benim de bi sorunum var .. bilgin varsa yardımcı olurmusun.. özelikli ürünlerde home kategorisinin ilk 8 ürnünü gösteriyor .. benim 20. sayfadaki bi ürünü orada göstermek için ne yapmam lazım nasıl taşıyaiblirim ilk 8 e yada başk bir çözüm varmı .. home yerine yeni bi kategori açıp oradakileri göztermesini sağlamak gibi