Jump to content

GDPR modul


Recommended Posts

Počakaj na official. Bi moral biti v kratkem.

Plačljiv za 1.5-1.6 in zastonj za 1.7

Jaz osebno ne bom prešaltal na 1.7 ker mi je total off-course :)

Za cookie mi ni problem ker uporabljam samo osnovnega sejnega kateri poteče ob zaključku seje (zato consent ni potreben).

Na kontakt formi se da enostavno integrirat customerprivacy kljukico (in dodati opis za kaj se bodo uporabili vnešeni podatki)

Newsleterja ne pošiljam in prav tako nimam v bazi nikogar kateri bi imel to odkljukano, ker se ni moč naročiti na newsletter.

Fonte in skripte hranim lokalno, ker se še vedno ne ve kako google obdeluje ip-je kateri poberejo fonte iz njihove googleapis font zbirke.

Trenutno mi manjkajo view/delete my data, in pa opisne strani kako in zakaj se obdelujejo podatki.

 

Tako da bom počakal da vidim kakšna bo cena 1.6 modula, pa tudi TB-PS fork pripravlja nekaj za gdpr, ampak verjetno ne bo združljiv s PS,

sem pa pripravljen migrirat na TB v kolikor bo modul dober, ker Prestashop 1.6.1.18 je verjetno zadnja verzija iz 1.6 veje, 1.7 mi pa nekako ne sede.

Pa pri SLO spletnih trgovinah še nimaš kaj dost videt na to temo razen redkih izjem, od katerih pa imajo nekateri tudi napol narejeno:

Na gumbu pošlji napisano - Pošlji in strinjam se z gdpr, ali pa mail linke za view/delete my data, kateri pa ne naredijo ničesar v kolikor

nima uporabnik inštaliranega poštnega odjemalca.

Večina še ti vedno pokne 72 cookijev, čeprav je Cookie consent že kar nekaj časa v veljavi :)

 

Počakaj ša par dni, ker trenutno je edini kompletni modul oni za 149.99.

Edited by toplakd (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sam bom po testiranju priporočal tega: https://addons.prestashop.com/en/legal/31185-gdpr-compliance-pro.html

ker nekateri pač uporabljamo več stvari in če se stranka ne strinja se po tem ne smejo prožiti kode. Uradni modul pa pokriva samo osnovne zadeve. Vendar pa je treba opozoriti, da tehnični del ni vse, treba je tudi pogoje poslovanja spremeniti. Sedaj je potrebno narediti za GDPR posebaj sekcijo med CMS stranmi in tam vse skupaj opisati in razložiti + na samem modulu kratka razlaga.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gregor5 said:

Je že kdo namestil modul za GDPR - in če da, katerega? ... nekaj jih gledam pa bi kakršnkoli feedback prišel prav...

 

Največ downloadov ima :

https://addons.prestashop.com/en/legal/8734-eu-cookie-law-banner-cookie-blocker-complies-gdpr.html

 

 

Meni se recimo na strani tga modula sploh ni sprožilo obvestilo. Prav tako nimaš v vsakem trenutku dostopno kateri podatki se zbirajo o obiskovalcu/uporabniku. Pri spodnjem modulu, v bistvu ne moreš brskati, ker dokler ne narediš kaj se lahko zbira o tebi ti ne pusti brskati po strani. Kar je edino pravilno. Enkrat ko si na strani in se ti sprožijo vsi piškotki in kode za sledenje je izredno težko zadevo počistiti.

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

hvala za informacije ... bom testiral oba, ker imamo na strani večinomo tuje stranke (EU v večini), Google Analityko, remarketing, newsletter, cart remainder, welcome mail ... bo kar nekaj dela

 

lpG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...