Jump to content

Εικόνες σε υποκατηγορίες και άλλα..


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Ειμαι καινούργιος στην prestashop και έχω κάποιες απορίες. Αληθεια ειναι οτι με εχει βοηθησει ιδιαιτέρως μεχρι στιγμης ο χρήστης tapanda.gr που χρειάστηκα μια βοηθεια και τον ευχαριστώ δημόσια και ειπα να ακολουθήσω την προτροπή του να κανω τις ερωτήσεις μου δημόσια, ώστε να βοηθηθει και κάποιος άλλος στο μέλλον αν χρειαστεί ή να μοιραστούν κι άλλοι τις γνώσεις τους. Η σελίδα μου ειναι η www.slipperland.gr την οποία σιγά σιγά θα περάσω εδώ http://shoescrete.eshops.tech/ .

Εχω μια ερώτηση λοιπον. Όταν κάνεις mouse over στο πλαινο μενου που ειναι τα γυναικεια, ανδρικά, παιδιά, στο νέο σαιτ μιλάω, εμφανίζει τη λιστα με τις κατηγορίες και τις υποκατηγορίες του. Αν πατήσεις πάνω στο ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ, σου εμφανίζει ΟΛΕΣ μαζι τις γυναικείες και αριστερά τα φίλτρα για να παίξεις όπως θες. Στο προηγουμενο, οταν πατησεις πάνω στο ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ σου εμφανιζει εικονιδια, με τις υποκατηγοριες και αν εχει και εκει υποκατηγορίες, νεα εικονιδια με τις υποκατηγοριες. Πχ. ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ -> ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ -> ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΕΣ και στις υφασματινες τις εμφανιζει πια ολες (τις υφασματινες).

Στο prestashop υπάρχει κάποιος τρόπος να γινει αυτο;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο στιγμιότυπο που σ έστειλα, εννοείς στο σημείο που κυκλώνω αν κατάλαβα καλά να υπάρχουν εικονίδια απ τις υποκατηγορίες. Σωστά; Τέτοια επιλογή υπάρχει στις ρυθμίσεις. Δεν θυμάμαι ποια είναι. Μετά που θα έχω πιο πολύ χρόνο θα σε στείλω. Αλλά ότι υπάρχει, υπάρχει. Τώρα βέβαια αν το template σου για κάποιο λόγο δεν το έχει ακόμη και η ρύθμιση να είναι ενεργοποιημένη θα πρέπει να πέσει "δάχτυλο" κι εκεί.

Στιγμιότυπο 2018-05-04, 08.52.34.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβώς. Αλλά κάπως έτσι που σου δείχνω απο κάτω. Σε πληρη ανάπτυξη δηλαδη και οχι μικρά κουτάκια πάνω πανω

sl.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2018 at 5:53 PM, eyaggelos said:

 

πάνε Preferences -> themes -> theme configuration -> Display subcategories ΄δες είναι yes. ή no; 

Ρε αδερφέ, θα σου πω κάτι ,αλλά μην αρχίσεις να βαράς... Αυτό που μου περιγράφεις, δε το βλέπω πουθενά.

Προτιμήσεις>Θεματα και μετά το χάος.. τιποτα απο αυτά που περιγράφεις

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Armenis said:

Ρε αδερφέ, θα σου πω κάτι ,αλλά μην αρχίσεις να βαράς... Αυτό που μου περιγράφεις, δε το βλέπω πουθενά.

Προτιμήσεις>Θεματα και μετά το χάος.. τιποτα απο αυτά που περιγράφεις

 

https://www.youtube.com/watch?v=PbYyk2-MvEs

Δες το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζιε

On 16/5/2018 at 8:04 AM, eyaggelos said:

 

https://www.youtube.com/watch?v=PbYyk2-MvEs

Δες το βίντεο.

Αδερφέ, είμαι τόσο πνιγμένος, που δεν έχω προλάβει ακόμα να δω το βίντεο.. Μη με παρεξηγείς..

 

Μια ερώτηση

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να μπει png αρχείο σε φωτογραφίες/banners στην Home page??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...